۱۵۰ نفر در مراکز حوزه علمیه ایلام ثبت نام کردند

ایلام - ایرنا - معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه خواهران ایلام با اشاره تحصیل ۴۰۰ نفر در این حوزه گفت: تاکنون ۱۵۰ بانو بصورت مجازی و حضوری ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایرنا، فاطمه رستمی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار کرد: حوزه علمیه خواهران در استان ایلام دارای ۶ مدرسه است و هم اکنون پذیرش در حوزه علمیه خواهران ایلام در مقطع عمومی تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه حداقل معدل ۱۲ برای دارندگان دیپلم، حداکثر ۴۰ سال سن همراه با آزمون کتبی و مصاحبه علمی برای ورود به حوزه علمیه خواهران ضروری است، افزود: تربیت بانوان عالم، مومن، بصیر، انقلابی، آگاه و وظیفه شناس و پاسداری از تحکیم و تعالی خانواده از اهداف تشکیل حوزه‌های علمیه خواهران است.

وی به دیگر اهداف پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه ایلام اشاره و بیان کرد: تربیت بانوان متخصص و کارآمد در راستای تحقق رسالت و ماموریت حوزه‌های علمیه با هدف ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی در سطوح مختلف، تعلیم و تربیت در حوزه علمیه و سایر جوامع علمی و فرهنگی، تحقیق، پژوهش، نظریه پردازی و اجتهاد در عرصه علوم اسلامی و انسانی، راهنمایی و مشاوره در عرصه‌های خانوادگی، اجتماعی، مدیریت و راهبری مراکز علمی فرهنگی آموزشی از جمله این اهداف است.

وی تاکید کرد؛ ۹۰۰ نفر تاکنون در حوزه‌های علمیه خواهران استان ایلام فارغ التحصیل شده‌اند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران ایلام در ادامه با اشاره به فرآیند ثبت نام علاقه مندان به تحصیل در مدارس علمیه خواهران استان، افزود: داوطلبان برای اطلاع از شرایط پذیرش می توانند دفتر چه راهنمای ثبت نام را از طریق لینک paziresh.whc.ir دریافت نمایند.

 رستمی اضافه کرد: استان ایلام دارای ۶ مدرسه حوزه علمیه خواهران در شهرستان های ایلام، ایوان، دهلران، آبدانان، مهران و چرداول است که بانوان علاقه مندان به تحصیل در علوم حوزوی در مقطع عمومی و سطح ۲ می توانند در این مدارس یه تحصیل بپردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =