مدیرکل راهداری آذربایجان‌غربی: ساماندهی پایانه مسافری ارومیه ضروری است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: ساماندهی پایانه مسافربری یک ضرورت در وضعیت فعلی شهر ارومیه است.

ارسلان شکری روز شنبه در دیدار با شهردار ارومیه با اشاره به ماموریت ها و وظایف گسترده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی افزود: بخشی از این وظایف در شهرستان ارومیه ارتباط مستقیم با سیستم شهرداری دارد که از جمله آن خدمات قابل ارائه در پایانه های بار ‌و سیمان و مسافربری و همچنین ورودی شهر است که باید در جهت توسعه کمی و کیفی این خدمات ارتباط تنگاتنگی با شهرداری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پایانه مسافربری ارومیه در شأن مردم و مسافران این شهرستان نیست، ادامه داد: ضروری است نسبت به ساخت یک پایانه جدید یا یک بنای جدید برای پایانه فعلی اقدام‌ و در طراحی آن نیز مکان مناسبی برای نمایندگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان رکن اساسی خدمات رسانی به مسافران و همچنین محل استراحت  برای رانندگان درنظر گرفته شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با پیشنهاد عقد تفاهم نامه در موضوعات مربوط به راهداری، ساماندهی ورودی شهر ارومیه و حریم راه اظهار کرد: این شهر دارای ۱۱ ورودی بوده که از این تعداد ۹ ورودی، معبر اصلی بوده و ضروری است برنامه ریزی برای جمع آوری نخاله های ساختمانی انباشت شده در این مبادی انجام شود.

شکری درخصوص انتقال میدان میوه و تره بار به محلی در مجاورت پایانه بار جهت نزدیکی محل عرضه و تقاضای میوه و تره بار با هدف جلوگیری از ترافیک ناوگان سنگین در محدوده شهری ارومیه و افزایش ایمنی ترددهای درون شهری تاکید کرد.

در این دیدار برای تشکیل کارگروه رسیدگی به موارد مطروحه و عقد تفاهم نامه فی مایین بحث و تبادل نظر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =