مسئولان امنیتی افغانستان: با خروج نیروهای خارجی مشکلی پیش نخواهد آمد

تهران- ایرنا- مسئولان ارشد امنیتی و دفاعی افغانستان اطمینان داده اند که با خروج نیروهای خارجی از کشور، مشکلی پیش نخواهد آمد و نیروهای امنیتی توانایی ایستادگی در برابر تمامی گروه‌های تروریستی را دارند.

به گزارش ایرنا از شبکه طلوع نیوز، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان روز شنبه در نشست مشترک خبری با سرپرست وزارت دفاع ملی و سرپرست وزارت کشور و نیز رئیس عمومی امنیت ملی در کابل تأکید کرد که نیروهای امنیتی افغان اکنون مجهز و توانمند هستند.

وی گفت: مشکلات بی تردید وجود خواهد داشت، چه زمانی بوده که مشکلات وجود نداشته! افغانستان چهل سال می‌شود که با مشکلات روبه‌رو بوده‌است و مشکلات کنونی چیزی نیست که از توان ما خارج باشد.

یاسین ضیا سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز گفت اکنون نیروهای خارجی تنها در پایگاهای نظامی بگرام، بلخ و کابل حضور دارند.

در همین حال، مشاور امنیت ملی نیز گفت که قرار است به ارزش یک میلیارد دلار تجهیزات نظامی از سوی نیروهای خارجی به نیروهای افغانستان سپرده شوند.

مشاور امنیت ملی هم‌چنین اذعان کرد که مشکلاتی در بخش هوایی وجود دارند اما به‌گفته وی در چند ماه آینده به آن رسیدهگی خواهد شد.

وی تأکید کرد که اکنون نیروهای هوایی افغانستان بیش از یک صد و شصت هواپیمایی در اختیار دارند.

تاکید مسئولان امنیتی افغانستان بر حفظ ثبات و امنیت کشور به رغم خروج نیروهای خارجی در حالی صورت می گیرد که جو بایدن رییس جمهوری آمریکا و دبیر کل ناتو اعلام کردند که نیروهای امریکایی و ناتو تا ماه سپتامبر (مهر) افغانستان را ترک خواهند کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha