۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84307397
۰ نفر

برچسب‌ها

رمضان خونین در افغانستان

تهران- ایرنا- شبکه طلوع نیوز شامگاه شنبه در مورد موج افزایش خشونت‌ها در افغانستان گزارش داد که ۲۴ساعت گذشته مرگ‌بارترین دوره زمانی در رمضان بود.

به گزارش ایرنا از شبکه طلوع نیوز، در تازه‌ترین خشونت‌ها در ۱۰ استان افغانستان، ۳۳نظامی و غیرنظامی جان باختند و پنج تن دیگر مجروح شدند.

در این میان تنها در کابل هفت نفر به همراه چهار کارمند امنیت ملی، یک استاد دانشگاه، یک کارمند اداره امور ریاست‌جمهوری و یک غیرنظامی در چهار رویداد جداگانه از سوی ناشناسان کشته شدند.

روز شنبه در شهر پغمان استان کابل افرادمسلح ناشناس خودروی کارمندان امنیت ملی را در این منطقه هدف تیراندازی قرار دادند که در نتیحه چهار تن از سرنشینان جان باختند.

در یک رویداد دیگر، افراد ناشناس رفیع عثمانی استاد یک دانشگاه خصوصی را در حوزه چهارم پلیس کابل کشتند.

در دو رویداد دیگر، یک کارمند اداره امور امنیتی کابل و یک پسر جوان از سوی افراد ناشناس کشته شدند.

در کنار این هفت تن در کابل، در شبانه روز گذشته ۱۳ تن از نیروهای دولتی و ۱۳غیرنظامی در نتیجۀ انفجار مین و حمله‌های مسلحانه در استان های قندهار، غزنی، هرات، ننگرهار، لوگر، پروان، تخار و غور جان باختند و پنج تن دیگر زخمی شدند.

وزارت کشور افغانستان به دنبال افزایش خشونت ها در کشور در ماه مبارک رمضان اعلام کرد که تلاش‌ها برای بازداشت عاملان قتل‌های هدفمند ادامه دارد و در این راستا نیروهای امنیتی موفقیت‌هایی هم کسب کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =