فرماندار مراغه: گذر از وضعیت قرمز کرونایی در گرو همکاری مردم است

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: گذر از وضعیت قرمز کرونا در شهرستان در گرو همکاری مردم است و اگر مردم شیوه نامه های ستاد ملی کرونا را رعایت نکنند همچنان وضعیت شهرستان قرمز خواهد بود.

سیدعلی موسوی روز شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: شهرستان مراغه همانند بیشتر شهرستان های استان و کشور در وضعیت قرمز قرار دارد و محدودیت های کرونایی طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا یک هفته دیگر نیز تمدید شده است.

وی با قدردانی از همکاری و همراهی اصناف و بازاریان شهرستان در پیشبرد برنامه های ستاد مقابله با کرونا گفت: درحالی که اصناف و کسبه با تعطیلی مغازه ها دچار ضرر و زیان شده اند متاسفانه برخی از مردم اصلا رعایت نمی کنند و شاهد تردد بیش از حد مردم در خیابان ها و بازار به رغم تعطیلی اصناف هستیم.

وی افزود: همکاری عموم مردم به خصوص بازاریان در این روزهای سخت کرونایی موجب کاهش آمار این بیماری منحوس خواهد شد و اما در این برهه حساس نیاز به همکاری بیشتر شهروندان داریم.

وی بیان کرد: بازاریان و اصناف در این روزها همکاری خوبی داشته اند اما نیاز به همکاری مردم داریم و باید مردم از تجمعات، ترددهای غیرضرور در اماکن عمومی و دورهمی های خانوادگی دوری کنند.

فرماندار مراغه گفت: وضعیت بیماری کووید ۱۹ در شهرستان مراغه با بیش از ۱۳۰ بیمار بستری و بیش از ۲۰ بیمار بستری در بخش مراقبت های ویژه اصلا خوب نیست و متاسفانه ۵۰ درصد بیماران بدحال هستند.
موسوی خاطرنشان کرد: کادر بهداشت و درمان سخت ترین روزهای کاری خود را سپری می کنند و شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

وی گفت: در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا شاهد افزایش آمار فوتی در شهرستان مراغه خواهیم بود.

فرماندار مراغه از مردم درخواست کرد که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به حل مشکل کرونا در شهرستان کمک کنند.
 

به گزارش ایرنا تعداد بستری‌های مبتلا به کووید ۱۹ در مراغه از ۲۰ نفر در اول فروردین به بیش از ۱۵۰ نفر در زمان حاضر رسیده است و نگرانی‌هایی از بابت تداوم روند افزایشی ابتلا در بین مسئولان وجود دارد. 

مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد و این شهرستان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =