استاندار: بخشی از چهارمحال و بختیاری با مشکل تامین آب مواجه است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش بارشها و تداوم خشکسالی ها گفت: بخشی از شهرها و روستاهای این استان با تامین مشکل آب مواجه است.

اقبال عباسی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:هم‌اکنون یک‌ششم شهرهای استان به‌ویژه بروجن، گندمان، بلداجی و سفیددشت در شهرستان بروجن مشکل آب آشامیدنی دارد.

وی گفت: در روزهای گذشته اطلاعیه‌هایی از سوی معترضان و مطالبه‌گران مباحث آب در استان همجوار صادر شده بود که به سمت زاینده‌رود و آبگیر طرح انتقال آب بن به بروجن حرکت کنند.
عباسی افزود: در واکنش به این موضوع، فعالان حوزه آب و مردم چهارمحال و بختیاری نیز اطلاعیه‌هایی برای اعتراض‌ها و مطالبات خود صادر کردند.
وی افزود: متعاقب اقدام افرادی در استان همجوار که در فضای مجازی منعکس و زمان مشخص کرده بودند، از سوی وزیر کشور به‌عنوان رییس شورای امنیت کشور، ابلاغیه‌ای به هر ۲ استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری با تاکید فراوان ارسال شد تا شورای تامین این استان‌ها از هرگونه تجمع در شرایط شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.
عباسی تصریح کرد: مسوولان برای مباحث مختلف مرتبط با آب، پیگیر امور هستند و نیازی به برگزاری تجمع نیست.
وی یادآور شد: از سوی شورای تامین هر ۲ استان اقداماتی انجام شد که از مردم ولایت‌مدار و زحمت‌کش چهارمحال و بختیاری به علت همراهی با مسوولان و رعایت چهار نکته تشکر کنم.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: حرکت مردم این استان به‌علت رعایت نظم، انضباط، قوانین و مقررات انتظامی و ترافیکی، رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا، رعایت حدود شرعی مربوط به روزه‌داری در ماه مبارک رمضان و پیشگیری از هرگونه رودررویی و فتنه‌گری و اجازه ندادن به ضدانقلاب برای سوءاستفاده از این رویارویی قابل قدردانی است.
وی گفت: این حرکت مردم چهارمحال و بختیاری وظیفه مسوولان را برای تحقق مطالبات آنان از طریق ملی سنگین‌تر می‌کند.
عباسی تاکید کرد: خوشبختانه تجمع مربوط به استان همجوار به جغرافیای چهارمحال و بختیاری وارد نشد.
وی افزود: آن‌چه مورد نظر استان همجوار بود، طرح قانونی انتقال آب بن به بروجن با مصوبات شورای امنیت و دولت بود که این جزو ۳۱ پروژه اولویت‌دار دولت است و تا پایان دولت تدبیر و امید بهره‌برداری می‌شود و تعطیل‌بردار نیست.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این استان ۱۰ تا ۱۲ درصد آب کشور را تولید می‌کند اما یک‌سوم روستاهای استان از طریق تانکر آب‌رسانی سیار می‌شود.
عباسی اظهار داشت: طرح قانونی انتقال آب بن به بروجن آب آشامیدنی نیمی از جمعیت چهارمحال و بختیاری را تامین می‌کند.
وی گفت: چهارمحال و بختیاری تنها هشت درصد از منابع آب زاینده‌رود را مصرف می‌کند و میزان آب مورد نیاز مربوط به طرح انتقال آب بن به بروجن بسیار ناچیز است.
به گزارش ایرنا، طرح انتقال آب بن به بروجن آب را برای مصرف آشامیدنی از بن به سمت بروجن و نقنه انتقال می‌دهد و با بهره‌برداری از آن مشکل آب آشامیدنی اهالی ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون‌بر ۴۶۰ هزار نفر رفع می‌شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha