مدیریت و مهار کرونا تنها در سایه همکاری و همراهی مردم محقق می‌شود

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: تنها در سایه همکاری، همراهی و هم افزایی مردم و مسوولان می توان کرونا را مدیریت کرد و گام های بلندی برای مهار آن برداشت.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در ستاد مقابله با کرونای استان که در محوطه باز استانداری برگزار شد، افزود:در مرحله سوم شیوع کرونا با کمک سپاه و اجرای طرح شهید سلیمانی توانستیم تا حدودی این ویروس را پیش از عید مهار کنیم و در این مرحله نیز باید با جدیت این طرح را پیگیری و اجرا کرد.

وی درباره تعطیلی اصناف و مشاغل، گفت: سخت ترین کار برای مقابله با کرونا تعطیلی مشاغل است اما به علت عادی انگاری های صورت گرفته در ایام نوروز به نقطه بحران رسیده ایم و چاره ای جز آن نداریم.

استاندار قزوین با بیان اینکه اصناف باید مطیع قانون باشند و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، افزود: بی شک اعمال محدودیت ها به اقتصاد استان ضربه می‌زند اما در شرایط کنونی که استان به وضعیت بحران رسیده است، چاره ای جز اعمال محدودیت ها پیش روی ستاد مقابله با کرونا نیست.

وی اضافه کرد: اهدای طرح های تشویقی به اصنافی که دستورالعمل ها را رعایت کنند در دستور کار است تا بتوانیم هر چه سریعتر در مهار کرونا به موفقیت دست یابیم.

جمالی پور گفت: اصحاب رسانه هم در هفته پیش رو، با اطلاع رسانی دقیق و شفاف در قطع زنجیره ابتلای کرونا تلاش کنند و مردم به ویژه اصناف و کسبه را از خطرات کرونا آگاه نمایند.

وی افزود: از دادستان استان قزوین نیز تقاضا داریم با هنجارشکنان مصوبات کرونا و برگزار کنندگان تجمعات برخورد کنند چون طبق مصوبه ستاد کرونا برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در استان قزوین ممنوع است.

واحدهای صنفی متخلف از مصوبات کرونا مجازات می شوند

دادستان قزوین نیز در این جلسه گفت: چنانچه هر واحد صنفی تخلف کرد مطابق با قانون با آن برخورد خواهد شد.

محمد قاسمی افزود: خوشبختانه ۹۱ درصد از اصناف همکاری های لازم را با ستاد مقابله با کرونا داشتند و امیدواریم مابقی اصناف نیز همکاری لازم را برای مهار کرونا داشته باشند.

وی در خصوص ساماندهی آرامستان ها گفت:  با توجه به اینکه آرامستان ها منشا ویروس هستند و دستورالعمل های بهداشتی در آنها رعایت نمی شود باید تصمیمات جدی برای ساماندهی آنها گرفته شود.

قاسمی اظهار داشت: رسانه ها، سازمان های فرهنگی و اجتماعی شهرداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی باید در راستای فرهنگ سازی شیوه جدید زندگی با کرونا کار کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =