معاون وزیر بهداشت از روند خدمات‌دهی به کرونایی‌های مشهد دیدن کرد

مشهد- ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در سفر به مشهد از روند خدمات‌رسانی به بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان‌های این کلانشهر دیدن کرد.

به گزارش ایرنا بازدید دکتر قاسم جان‌بابایی از بیمارستان های خراسان رضوی با همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از معاونان و مدیران این دانشگاه انجام شد.
در این برنامه روند خدمات رسانی و نحوه تریاژ تنفسی به بیماران در بیمارستان  فوق تخصصی کودکان اکبر، خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان فارابی مشهد، متعلق به تامین اجتماعی با ۱۰۰ بیمار مبتلا،  روند خدمات رسانی به بیماران کرونایی در بیمارستان شهید هاشمی نژاد و ایجاد سایت ویژه بیماران کرونایی در این بیمارستان مورد بازدید معاون وزیر بهداشت قرار گرفت.  

دکتر جان بابایی در ادامه با حضور در پروژه در حال ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد در جریان اقدامات انجام شده و روند ساخت این پروژه قرار گرفت.  
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص گفت: پروژه بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس است که در سال ۸۸ با پیش بینی اولیه برخورداری از ۱۰۰ تخت آغاز شد.
دکتر محمدحسین بحرینی افزود: این پروژه به دلیل پاره‌ای از مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها در سال ۹۰ با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.
وی ادامه داد: این پروژه از سال ۹۷ با مکاتبات انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری و سایر مسوولان بالادستی کشور در ردیف پروژه‌های لازم الاجرا قرار گرفت و ساخت آن با فروش ۲۵۰ میلیارد ریال اوراق قرضه و پیش بینی برخورداری از ۲۰۰ تخت بیمارستانی از سر گرفته شد.
به گفته وی، این بیمارستان با ۱۸ هزار متر مربع زیربنا علاوه بر تمرکز بر درمان بیماران تروما و جراحی عروق، می‌تواند بخشی از نیازهای مراجعه کنندگان جنوب مشهد به خدمات عمومی پزشکی را هم پوشش دهد.
معاون درمان وزیر بهداشت در این سفر همچنین از پروژه در حال ساخت دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل مجتمع آموزشی مشتمل بر ۴ دانشکده طب سنتی، بهداشت، پرستاری، مامایی و پیراپزشکی با زیربنای ۵۰ هزار متر مربع بازدید کرد.  
بازدید از پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی که قرار است در یکی از مناطق کم برخوردار مشهد احداث شود نیز از دیگر برنامه های سفر دکتر جان بابایی به مشهد است.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند.  

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۳۷۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۹ هزار و ۱۲۰ نفر رسید. پنج هزار و ۱۵۶ بیمار بدحال نیز در آی سی یو بستری هستند.

در این مدت ۱۸ هزار و ۲۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۹۱۲ نفر آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در سطح کشور به دو میلیون و ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =