مسوولان از کودک آزاردیده داورزنی در خراسان رضوی دلجویی کردند

سبزوار- ایرنا- دادستان، رییس اداره ورزش و جوانان و تنی چند از دیگر مسوولان شهرستان داورزن واقع در غرب خراسان رضوی به دیدار کودک آزاردیده حامی تیم استقلال رفته و از وی دلجویی کردند.

رییس اداره ورزش و جوانان داورزن شامگاه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: اداره ورزش و جوانان وظیفه خود دانست که از این نوجوان که مورد آزار قرار گرفته بود، دلجویی کند.

حسین شهابی افزود: در صورت علاقه مندی و تمایل این نوجوان به ورزش، مراحل استعدادیابی برای وی فراهم می شود.

وی تصریح کرد: به همراه دادستان شهرستان داورزن با اهدای لباس ورزشی تیم استقلال تهران و توپ ورزشی از این نوجوان که تعصب خاصی به این باشگاه ورزشی داشت، قدردانی شد.

رییس اداره ورزش و جوانان داورزن ادامه داد: همچنین از سوی اداره آموزش و پرورش این شهرستان یک دستگاه تبلت دانش‌آموزی به این نوجوان اهدا شد.

شب گذشته کلیپی در فضای مجازی مبنی بر آزار کودک طرفدار تیم استقلال در یکی از روستاهای تابعه شهرستان داورزن منتشر شد که بلافاصله دادگستری داورزن به موضوع آزار کودک طرفدار تیم استقلال ورود کرده بود.

رییس دادگستری داورزن بیش از این اعلام کرده بود: این نهاد بلافاصله به موضوع آزار کودک روستایی در این شهرستان ورود کرده بود.

محمد دهنوی افزوده بود: بعد از پخش کلیپ تحقیقات لازم برای احراز صحت و سقم موضوع آغاز و دستور قضایی به نیروی انتظامی و پلیس فتا به منظور بررسی و شناسایی افراد دخیل در این ماجرا ابلاغ شد تا در صورت ارتکاب این رفتار غیرقانونی در حوزه قضایی شهرستان داورزن با عاملان آن، برخورد قضایی صورت گیرد.

فرمانده انتظامی سبزوار نیز گفت: با پیگیری فیلم کوتاهی در فضای مجازی که نشان می‌داد فردی یک کودک را به خاطر هواداری یک تیم فوتبال آزار می‌داد، عامل این اقدام زشت، در کمتر از سه ساعت توسط پلیس فتا در شهرستان داورزن، واقع در غرب خراسان رضوی شناسایی و بازداشت شد.

سرهنگ حسین بیات‌مختاری افزود: این متهم تحویل مرجع قضایی شهرستان داورزن شده است.

عصر جمعه تصاویری در شبکه های مجازی منتشر شد که در آن فردی با آزار دادن یک کودک او را مجبور به دادن شعار علیه تیم محبوبش می کند.

در خبرها به نقل از رسانه های محلی شهرستان داورزن آمده است که این کودک حدود ۱۲ ساله اهل روستای نهالدان این شهرستان است.

پس از انتشار این تصاویر طیف عظیمی از کاربران در فضای مجازی خواستار برخورد قانونی با مسببان آزار و اذیت این کودک شده بودند.

همچنین سایت باشگاه استقلال تهران در واکنش به این رخداد اعلام کرده بود که این باشگاه ضمن ابراز تاسف عمیق از این اتفاق، از مراجع ذیربط درخواست می نماید افرادی را که در این کلیپ، کودک هوادار استقلال را مورد خشونت کلامی و فیزیکی قرار داده اند مورد پیگرد قانونی قرار دهند.

مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

داورزن که پیش تر یکی از بخشهای تابعه شهرستان سبزوار بود مرکب از ۲ بخش مرکزی و باشتین،  ۴۰ روستا و  ۱۸ هزار نفر جمعیت روستانشین، اواخر سال ۱۳۹۱ به شهرستان ارتقا یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =