بنیانگذاران سوپرلیگ پای چه توافقی را امضا کردند؛ «انصراف ممکن نیست»

تهران- ایرنا- رئیس باشگاه رئال مادرید به عنوان یکی از چهره‌های برجسته و اصلی تورنمنت جنجالی سوپرلیگ اروپایی که هفته گذشته رونمایی و طی تنها چند روز از هم پاشیده شد، گفت که انصراف و ترک سوپرلیگ به این راحتی‌ها نبوده و برای باشگاه‌ها هزینه در پی دارد.

به گزارش ایرنا، «فلورنتینو پرز» می‌گوید که ۱۲ باشگاه موسس سوپرلیگ اروپایی به دلیل الزامات قراردادی نمی‌توانند انصراف دهند و علاوه بر این، متعهد شد که این پروژه پس از دوره‌ای بازبینی باردیگر رونمایی خواهد شد.

پرز در گفت‌وگو با نشریه آ.اس اسپانیا اظهار داشت: نیازی نیست که در مورد الزامات این قرارداد حرف بزنم اما باشگاه‌ها به طور عملی نمی‌توانند از این توافق خارج شوند. برخی باشگاه‌ها به دلیل فشاری که به آنها وارد شد، اعلام کردند که انصراف می‌دهند اما این پروژه یا پروژه‌ای مشابه آن، رو به جلو حرکت خواهد کرد و امیدوارم خیلی زود این حرکت آغاز شود.

براساس اسناد افشا شده توسط نشریه اشپیگل آلمان، باشگاه‌ها می‌توانند از این توافق خارج شوند اما پس از پرداخت صورت حسابی (غرامتی) به مبلغ ۱۳۰ میلیون یورو!!

پروژه سوپرلیگ روز گذشته(جمعه) زمانی که بانک جی‌پی مورگان آمریکا که مبلغ ۳.۵ میلیارد دلار به باشگاه‌های موسس برای راه اندازی این پروژه کمک کرده بود، اعلام کرد که در چگونگی واکنش ها به این پروژه ضربه «برآورد نادرستی» داشته، ضربه مهلک دیگری را متحمل شد.

با این حال، پرز می‌گوید که این غول بانکی آمریکا همچنان در پروژه حاضر است.

وی افزود: انصراف این بانک صحت ندارد. آنها فقط با هدف بازبینی کمی زمان می‌خواهند. اگر نیاز به تغییر باشد، اعمال خواهیم کرد اما سوپرلیگ بهترین پروژه‌ای است که تاکنون در مورد آن فکر کرده‌ایم. شراکت ما با بانک درست مثل شراکت ما با اعضای سوپرلیگ همچنان پابرجا است. کاری که کردیم این بود که برای فرونشاندن خشم عده‌ای خاص که نمی‌خواهند امتیازات خود را از دست داده و پروژه را دستکاری کردند، چند هفته زمان بازنگری در نظر گرفتیم.

فلورنتینو پرز

پرز باردیگر بر لزوم ایجاد تورنمنتی جدید برای بهبود شرایط مالی باشگاه‌هایی که با پیامدهای ناشی از پاندمی کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، تاکید و اضافه کرد که ۱۲ باشگاه موسس سوپرلیگ سال گذشته در مجموع ۶۵۰ میلیون یورو ضرر کرده و در سال جاری نیز در خطر زیان ۲.۵ میلیارد یورویی قرار دارند.

رییس کهکشانی‌ها همچنین نسبت به اصلاحات مورد نظر یوفا در مورد لیگ قهرمانان اروپا، متقاعد نشده است؛ تغییراتی که بر اساس آن لیگ قهرمانان از سال ۲۰۲۴ با حضور ۳۶ تیم برگزار خواهد شد.

وی در این باره تاکید کرد: سوپرلیگ بهترین پروژه برای کمک به فوتبال است تا این بحران خارج شود. فوتبال به شدت آسیب دیده و ما باید با عصری که در آن زندگی می‌کنیم، وفق پیدا کنیم.

آندره‌آ پیرلو: یوونتوس از محرومیت اروپایی هراسی ندارد

سرمربی باشگاه یوونتوس می‌گوید که باوجود فروپاشی سریع پروژه سوپرلیگ، جو مثبتی پیرامون باشگاه تورینی وجود داشته و تاکید کرده است که وی نسبت به تهدید محرومیت از حضور در لیگ قهرمانان، نگرانی ندارد.

«آندره‌آ آنیلی» رییس باشگاه یووه که یکی از مغزهای متفکر پشت این پروژه محسوب می‌شود، از زمان رونمایی سوپرلیگ با درخواست‌های متعددی مبنی بر استعفا مواجه شده اما پیرلو معتقد است که حس و حال پیرامون کمپ تورینی‌ها خوب و پرانرژی است.

آنیلی - چفرین

پیرلو گفت: آنیلی آرام است؛ اینکه در این مدت در مورد او حرف‌های زیادی زده شود، طبیعی است. او هر روز اشتیاق فوق العاده‌ای را به همراه خود می‌آورد و ما هم آرامش خود را حفظ می‌کنیم.

«الکساندر چفرین» رییس یوفا هشدار داده است که ۱۲ باشگاه درگیر در این پروژه «باید عواقب اقدام خود را هم بپذیرند» اما پیرلو می‌گوید که وی از محرومیت احتمالی از لیگ قهرمانان هراسی ندارد.

وی در این خصوص تاکید کرد: ما از این موضوع ترسی نداریم. آرام هستیم و روی وظیفه خود تمرکز می‌کنیم. در مورد تصمیم یوفا هیچ نگرانی نداریم.

با این حال، معیار حضور در جمع چهار تیم برتر سری‌آ به منظور راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا در این فصل به هیچ عنوان از سوی شاگران پیرلو تضمین شده نیست؛ آنان در آستانه نبرد با فیورنتینا رده سیزدهمی در جایگاه چهارم جدول رده بندی جای دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =