فرماندار سبزوار: اقدام ملی مسکن از طرح‌های مهم دولت است

سبزوار- ایرنا- فرماندار ویژه سبزوار گفت: اقدام ملی مسکن از طرح‌های مهم دولت است که تحقق آن در این شهرستان با هم افزایی دستگاه‌های اجرایی شتاب می گیرد.

سیدمجتبی علوی مقدم عصر شنبه در نشست شورای مسکن سبزوار افزود: طرح اقدام ملی مسکن از  پروژه‌های مهمی است که به طور جدی در دست پیگیری است و در اجرای آن همکاری دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده در این طرح نهایت استفاده را برای تامین مسکن جوانان و خانواده‌های بدون مسکن داشته باشیم.

رییس اداره راه و شهرسازی سبزوار نیز گفت: در مجموع چهار هزار و ۲۸۷ نفر برای دریافت مسکن ملی در سبزوار ثبت نام کرده بودند.

علی اصغر استیری افزود: ثبت‌ نام ۴۱۹ نفر در طرح اقدام ملی مسکن سبزوار با پرداخت آورده اولیه ۴۰۰ میلیون ریالی نهایی شده است.

وی ادامه داد: سهم اولیه این شهر در طرح اقدام ملی مسکن ۵۰۰ واحد اعلام شده که این واحدها در قالب ۱۳ بلوک در سایت مسکن مهر توحید شهر احداث می شود.

برنامه‌ریزی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای "طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن" در کشور صورت گرفته است که بر این اساس ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده شهری توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود.

شهر ۲۵۰ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha