نحوه حضور کارکنان و ساعت کاری بانک های ایلام تغییر کرد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: نحوه حضور کارکنان بانک ها و ساعت کاری آنها با توجه به شرایط استان و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن تغییر کرد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: آغاز فعالیت بانک ها از فردا یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه ساعت ۷:۳۰ بوده و از ساعت هشت تا ۱۲:۳۰ به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین از فردا با توجه به کاهش ساعت کاری، حضور کارکنان تمامی بانک ها به صورت ۱۰۰درصد است تا روند خدمات رسانی به مراجعان سریعتر انجام شود.

وی شلوغی بانک‌ها و تجمع مردم را یکی از مشکلات موجود عنوان و ابراز امیدواری کرد: با تغییر ساعت کاری و حضور کامل کارکنان در مدت زمان ۱۰ روز این مشکل رفع شود.

نظارت بر بازار تقویت می شود

استاندار ایلام همچنین از طرح تشدید نظارت بر بازار و اصناف خبر داد و گفت: در اجرای این طرح با توجه به کمبود تعداد بازرسان و از طرفی ضرورت نظارت مستمر بر بازار و اصناف، به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است تا هر دستگاه یک نفر نیرو را برای به عنوان بازرس به اداره صنعت، معدن و تجارت معرفی کند.

وی بیان کرد: این افراد در مدت یک روز آموزش هایی را کسب و به صورت مستمر هم بر قیمت بازار در ماه رمضان و هم رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت لازم را خواهند داشت.

نوذری تاکید کرد: در تمامی شهرستان‌ها نیز فرمانداران موظف به نظارت بر اجرای این طرح بوده که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی با ذکر اینکه اگرچه روند بستری های کرونا در ایلام کاهش یافته ولی همچنان وضعیت مطلوب نیست و به وضعیت پایدار نرسیده ایم، افزود: در برخی شهرستان‌ها به ویژه ایوان وضعیت نامطلوب است که در این زمینه باید تصمیمات و برنامه ریزی دقیق اخذ شود.

استاندار ایلام همچنین به اعلام آمار وضعیت استان از نظر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان نخستین استان کشور اشاره کرد و از دانشگاه علوم پزشکی استان خواست: در این زمینه آمارهای دقیق را به وزارت بهداشت اعلام کنند.

تفریح‌ کارکنان دورکار در ساعت اداری تخلف است

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به کاهش حضور کارکنان در محل کار با توجه به رنگ بندی شهرستان های استان، گفت: چنانچه کارکنان در ساعت اداری که دورکاری دارند و باید قرنطینه خانگی شوند به تفریح رفته و ناقض پروتکل‌های باشند این مسئله ممنوع است.

وی اظهار داشت: در این زمینه به تمامی رسانه‌ها اعلام شده است چنانچه این کارکنان را مشاهده کنند اعلام گزارش کرده تا با آنها  به علت تخلف برخورد قانونی شود.

وی همچنین با توجه به شیوع ویروس هندی گفت: در این زمینه پروتکل های بهداشتی بیش از گذشته باید رعایت شود و چنانچه سهل انگاری در این زمینه رخ دهد با ویروسی مواجه خواهیم بود که خیلی خطرناک تر و کشنده تر از ویروس انگلیسی است.

وی یادآور شد: همچنان مرزهای استان با کشور عراق تا ۱۵ اردیبهشت ماه بسته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha