اردستان افزون بر ۷ هزار نفر بیمه شده اصلی دارد

کاشان - ایرنا - فرماندار اردستان گفت: این شهرستان به بالاترین جایگاه و رکورد شاخص بیمه‌ای در ۴۰ سال گذشته رسیده و شمار بیمه‌شدگان اصلی از نزدیک به پنج هزار و ۹۰۰ نفر در سال ۱۳۹۷ به افزون بر هفت هزار نفر در سال جاری ارتقا یافته است.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا تاملی روز شنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید و بررسی مشکل واحدهای صنعتی اردستان با یادآوری کم‌توجهی به صنعت این شهرستان تا سال ۱۳۹۷، افزود: از این سال، با یک برنامه مشخص و توجه بیشتر به مقوله اشتغال در راستای راه‌اندازی واحدهای تعطیل شده و تاسیس واحدهای صنعتی جدید در منطقه اقدام شد و موفقیت‌های خوبی به دست آمد.

وی ادامه داد: در حوزه کسب و کار، اردستان سال ۹۷ پایین‌ترین وضعیت اشتغال از نظر شاخص بیمه شده اصلی تامین اجتماعی داشت، اما با بررسی وضعیت واگذاری‌ها در اردستان و زواره مشخص است که میزان قراردادهای منعقد شده در سه سال گذشته و صدور مجوز  تاسیس و توسعه با چندین سال گذشته قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به موضوع سند آمایش سرزمینی اردستان اظهار داشت: این مهم در پایان سال ۹۷ رخ داد و موضوع صنعت آمایش سرزمینی استان اصفهان در شورای عالی آمایش کشور بدون مشورت و تعامل با فرمانداری‌ها به عنوان مسوول برنامه‌ریزی شهرستان‌ها تدوین شد.

فرماندار اردستان تصریح کرد: در سالی که قرار است پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها انجام شود، اگر این موضوع درست مدیریت و نظرهای کارشناسی منطقه‌ای در اجرای آن لحاظ نشود، قفل سنگین و جدیدی به فرهنگ توسعه خواهد زد.

تاملی در خصوص نحوه تامین آب مورد نیاز بخش صنعت شهرستان اظهار داشت: در موضوع تامین آب چندین مدل با استان مطرح شد که یکی از آنها خرید پساب شبکه فاضلاب شهری اردستان بود؛ یکی دیگر خرید چاه‌های کشاورزی و تغییر کاربری آن به صنعت است که در این خصوص با پیگیری‌های به عمل آمده مصوبه‌ای اخذ شد که تغییر کاربری چاه‌های کشاورزی به صنعت موضوع کاهش ۲۵ درصد تعدیل دیگر محاسبه نشود.

وی افزود: علاوه بر این، فرمانداری هم دستگاه حمایت کننده محسوب می‌شود اما اجراکننده شرکت شهرک‌های استان است.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: این شهرستان در تولید مرغ رتبه نخست استان اصفهان را دارد، در تولید انار دارای بیشترین باغات است و در تولید پسته رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: اردستان در موضوع گیاهان دارویی نیز فعال بوده و جزو دغدغه‌های مسوولان شهرستان است که البته در خوشه‌های صنعتی دیده نشده و باید به آن توجه شود.

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان به شهرک و ناحیه‌های صنعتی اردستان

قائم مقام شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان نیز گفت: در سال جاری ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و بهبود زیرساخت های لازم در شهرک و ناحیه‌های صنعتی اردستان اختصاص داده شده است.

امیر ولی افزود: این اعتبار جهت توسعه شهرک و ناحیه های صنعتی این شهرستان، بهبود و تامین زیرساخت های لازم هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دایر وهشت شهرک صنعتی در دست ساخت وجود دارد، ادامه داد: ایجاد ۲ ناحیه صنعتی در روستاهای اردستان و توسعه شهرک صنعتی این شهرستان در دستور کار مسوولان است.

قائم مقام شرکت شهرک های صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه حل مشکل خطوط مخابراتی در شهرک صنعتی اردستان از طریق اداره کل مخابرات استان دنبال خواهد شد، افزود: خلع ید زمین‌های بدون‌استفاده در این شهرستان سرعت می‌گیرد تا به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شود.

ولی از اختصاص مکان مورد نیاز در شهرک صنعتی برای انتقال مشاغل مزاحم به خارج از شهر اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای حمایت از خوشه‌های صنعتی در اردستان نگاه ویژه‌ای خواهد شد و برای آن برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون چهار واحد بزرگ فولادی در اردستان وجود دارد، اضافه کرد: شهرستان از نظر صنعت فولاد جایگاه مناسبی دارد.

قائم مقام شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان خاطر نشان کرد: با توجه به سرمایه گذاری‌های جدید در اردستان، برای رفع مشکل‌های زیرساختی شهرک و ناحیه‌های صنعتی شهرستان تلاش می‌شود.

استان اصفهان با بیش از ۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی در ۱۲ هزار هکتار زمین و ۱۲۰ هزار نفر اشتغال از نظر تعداد و اراضی مقام نخست را در کشور دارد.

اردستان دارای ۶۶ واحد صنعتی است که از این تعداد، ۴۰ واحد با اشتغالزایی یک‌هزار و ۵۰۰ نفر فعال هستند.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha