بیش از ۹۰ درصد از اصناف ورامین محدودیت‌های کرونایی را رعایت می‌کنند

تهران- ایرنا- فرماندار ورامین گفت: بیش از ۹۰ درصد از اصناف ورامین محدودیت‌های کرونایی را رعایت کرده و به مسوولان در مقابله با بیماری کرونا کمک کرده اند.

«حسین کاغذلو» روز شنبه در جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونا در محل فرمانداری ورامین اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، شرایط شیوع این بیماری در ورامین قرمز اعلام شده از این رو، محدودیت‌های کرونایی در حوزه اصناف و مشاغل غیرضروری گروه‌های ۲، ۳ و ۴ از ۲ هفته گذشته در سطح شهرستان ورامین اعمال شده است.

وی اظهار داشت: با همراهی تمامی کسبه و اصناف و نظارت ادارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان و پلیس اماکن، بیش از ۹۰ درصد از اصناف شهرستان محدودیت‌های کرونایی را رعایت کرده‌اند و با نظارت دستگاه‌ها، قطعا میزان رعایت دستورالعمل‌ها افزایش خواهد یافت که این امر به کاهش میزان مبتلایان به کرونا کمک می کند.

به گفته فرماندار ورامین، وقتی رهبر معظم انقلاب در تمامی بیانات خویش، بر عمل به دستورالعمل‌های ستاد کرونا تأکید دارند و حتی برپایی نماز جماعت نیز با محدودیت مواجه شده، باز بودن بوستان‌ها و برخی از بازارهای روز از هیچ کسی پذیرفتنی نیست و با کسانی که در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوتاهی کنند، قطعا برخورد می‌شود.

کاغذلو تصریح کرد: بازرسان دستگاه‌های نظارتی شهرستان ورامین طی یک ماه گذشته با هدف بررسی وضعیت اجرای محدودیت‌های کرونایی، از ۵۴۳ واحد صنفی بازدید کردند که این بازدیدها به پلمب ۲۰ واحد صنفی منجر شده است.

مراجعات یکماه اخیر بیمارستان ۱۵ خرداد یک چهارم کل ۱۳ ماه گذشته است
وی با اشاره به افزایش بی‌سابقه مراجعات به بیمارستان ۱۵ خرداد تنها بیمارستان تأمین اجتماعی جنوب‌شرق تهران گفت: بر اساس اعلام مسوولان بیمارستان، مراجعات افراد مشکوک به ابتلای بیماری کرونا به ۹۰ نفر در روز رسیده است.

کاغذلو افزود: طی یک ماه گذشته حدود هزار و ۳۰۰ نفر به بیمارستان ۱۵ خرداد مراجعه کرده‌اند که این تعداد یک چهارم کل مراجعات افراد به بیمارستان ۱۵ خرداد در ۱۳ ماه گذشته شیوع ویروس کرونا در کشور است.

وی گفت: در حال حاضر سه بخش بیمارستان ۱۵ خرداد، یک بخش ویژه بیماران سرپایی، اورژانس و ۱۲ تخت مراقبت‌های ویژه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

افزایش ورودی بیمارستان شهید مفتح
فرماندار ورامین همچنین از افزایش ورودی بیمارستان شهید مفتح ورامین خبر داد و افزود: در هفته اول فروردین ۸۱ نفر، هفته دوم ۱۷۱ نفر، هفته سوم ۳۰۸ نفر و هفته چهارم فروردین ۳۰۲ بیمار مشکوک به بیمارستان شهید مفتح ورامین وارد شدند.

وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، ۲ بخش ۱۴ و ۲۳ تختخوابی از بیمارستان شهید مفتح، تنها بیمارستان دولتی شهرستان ورامین به این بیماران اختصاص یافت که در برخی از مقاطع، به دلیل رعایت مردم و کاهش محسوس تعداد مبتلایان، یکی از این بخش‌ها تعطیل می‌شد.

کاغذلو افزود: با شروع پیک سوم همه گیری بیماری کرونا و به منظور ظرفیت‌سازی برای پذیرش بیماران، تعداد تخت‌های این ۲ بخش ویژه بیماران کرونایی به ۱۶ و ۲۶ تخت افزایش یافت.

وی اظهار داشت: بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید مفتح از هفت تخت برخوردار است که با تمهیدات صورت گرفته و همراهی مسوولان، یک بخش ۱۲ تختخوابی دیگر به بخش ICU بیمارستان افزوده شد که این بخش بدون برگزاری افتتاحیه و در اختیار مردم قرار گرفت.

فرماندار ورامین ادامه داد: کلینیک ویژه بیمارستان شهید مفتح ورامین نیز بدون برگزاری مراسم رسمی افتتاح شد تا با تخلیه کلینیک قدیمی، مکانی جدید برای بیماران سرپایی با ۲۰ تخت جدید تجهیز شود.

وی تأکیدکرد: مسوولان شهرستان ورامین با تمام توان مصوبات ستاد ملی کرونا را اجرایی می‌کنند و در این مسیر به شایعات، تهمت‌ها و برخی از مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود توجهی نداشته و برای حفظ سلامتی مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۹ هزار و ۱۲۰ نفر رسید.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =