نشان فداکاری به شهید نادر عظیمی وزیری تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «نادر عظیمی وزیری» تعلق گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش، به ‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «نادر عظیمی وزیری» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

شهید نادر عظیمی وزیری در تاریخ چهارم خردادماه سال ۱۳۳۳ در شهر مریوان دیده به جهان گشود. وی دوران تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان نظام شد. شهید عظیمی بعد از اتمام موفقیت‌آمیز تحصیلات دوره متوسطه، با توجه به عشقی که به خدمت در نظام داشت، در سال ۱۳۵۴ وارد دانشکده افسری شد.

وی پس از طی دوره‌های مختلف دانشکده افسری، جهت طی دوره مقدماتی پیاده به شیراز منتقل گردید. پس از اتمام دوره مقدماتی، به تیپ نوهد اختصاص یافت.

شهید عظیمی با آغاز فعالیت گروهک‌های ضدانقلاب در شهرهای کردستان، پیوسته به افشاگری ماهیت ضدمردمی آنان می‌پرداخت و با ایمان، شهامت و شجاعت در عملیات‌های نظامی مختلف علیه ضدانقلاب شرکت می‌کرد.

شهید عظیمی سرانجام در تاریخ ۱۳۵۹/۰۷/۰۱ در حین تعقیب ضد انقلاب در جاده تکاب، پس از برخورد با مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha