۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 84307243
۱۵ نفر

برچسب‌ها

کرایه تاکسی در بجنورد ۳۰ درصد افزایش یافت

بجنورد-ایرنا- رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: نرخ کرایه تاکسی خطی و تلفنی در مرکز استان امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته و از اول اردیبهشت ماه اعمال شده است.

حمیدرضا شافعی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این و در اواخر پاییز پارسال، ۲۵ درصد به نرخ کرایه تاکسی های زرد در مرکز استان افزوده شد که این افزایش نرخ بابت جبران خسارت‌های ناشی از کرونا امسال هم اعمال می شود.

وی تصریح کرد: در عمل از ابتدای اردیبهشت ماه امسال ۵۵ درصد به نرخ کرایه تاکسی ها زرد در مقایسه به ابتدای سال ۹۹، افزوده شده است.

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: البته با برداشته شدن پروتکل های بهداشتی، افزایش ۲۵ درصدی نرخ تاکسی های زرد، دیگر اعمال نمی شود.

وی اظهار داشت: با شیوع کرونا و الزام رانندگان به رعایت پروتکل ها و کاهش یک نفر مسافر در صندلی عقب، درآمد رانندگان کاهش یافت از این رو افزایش نرخ کرایه تاکسی ها پیگیری شد.

افزایش حدود ۴۳ درصدی کرایه اتوبوس

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: کرایه اتوبوس های مرکز استان هم با حدود ۴۳ درصد افزایش نسبت به پارسال، از هفت هزار ریال به ۱۰ هزار ریال رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: البته در صورتی که مسافران کارت نداشته باشند و کرایه را به صورت نقدی پرداخت کنند، نرخ جابه جایی ۱۳ هزار ریال محاسبه می شود.

وی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در تاکسی ها اظهار داشت: بازرسان ما در سطح شهر حضور دارند و بر نحوه خدمات رسانی رانندگان تاکسی خطی نظارت می کنند اما بهترین بازرس برای رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی، مردم هستند و انتظار می رود نسبت به این امر حساس باشند.

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی تا ۸۵ درصد رعایت می شود.

وی اظهار داشت: رانندگان تاکسی زرد، حق ندارند بیش از سه نفر مسافر سوار کنند، در غیر این صورت به شدت با آنان برخورد می شود.

وی گفت: در بهمن واسفند پارسال برخورد با ۱۵ نفر راننده متخلف منجر به صدور رای شد.

رییس سازمان حمل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: شیوع کرونا سبب شده تا شمار مسافران در شهر بجنورد نسبت به پیش از اسفندماه سال ۹۸ تا ۵۰ درصد کاهش یابد.

در شهر بجنورد ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه تاکسی تلفنی و ۷۰۰ دستگاه تاکسی خطی نسبت به جایی مسافر فعال است.

روزانه ۲۵ تا ۲۰ هزار نفر مسافر در شهر بجنورد با حمل و نقل عمومی جابه جا می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =