عصائب اهل الحق: «روش افغانستانی» تنها راه اخراج اشغالگران از عراق است

بغداد - ایرنا - در پی اظهارات فرمانده مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام)، دبیرکل گروه جهادی - سیاسی «عصائب اهل الحق» تهدید به اجرای «روش افغانستانی» برای اجبار نیروهای آمریکایی به خروج از عراق کرد.

به گزارش ایرنا شیخ «قیس الخزعلی» امروز شنبه در متن بیانیه گونه خود که در صفحه توییتر وی منتشر شد، ابراز داشت که آمریکایی‌ها بار دیگر دلیلی ارائه دادند که نشان داد زبان گفت و گو و منطقی برای آمریکا کارساز نیست و روشی (همانند) افغانستان، تنها راه برای اجبار آنها به خروج از عراق است.

وی این موضع را در واکنش به اظهارات دیروز جمعه ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده مرکزی نیروهای ارتش امریکا (سنتکام) عنوان کرده، که گفته است دولت عراق خواهان ماندن نیروهای آمریکایی در کشورشان است.

الخزعلی گفته است: اظهارات فرمانده مرکزی نیروهای ارتش آمریکا دلیل واضح بر جدیت نداشتن دولت آمریکا به بیرون کشاندن نیروهای نظامی اش از خاک عراق است.

وی ابراز داشت در صورتی که دولت عراق تکذیبیه در این راستا صادر نکند، در این صورت اظهارات فرمانده آمریکایی دلیلی بر صداقت نداشتن دولت عراق است که ادعا کرده (در گفت وگوهای راهبردی بین واشنگتن و بغداد) عراق خواهان خروج نیروهای آمریکایی از خاک کشور شده است.

به گفته وی، این نشان می‌دهد که دولت عراق آنچه را در آشکار می گوید غیر از آنچه است که در پشت پرده عنوان می‌کند.

فرمانده مرکزی نیروهای ارتش آمریکا دیروز جمعه در کنفرانس خبری در واشنگتن گفت که دولت عراق خواهان ماندن نیروهای آمریکایی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

وی ادامه داد که عملیات نیروهای امریکایی در عراق برای مبارزه با داعش، گسترده تر خواهد شد.

به گفته وی، هنوز هیچ دستوری از وزارت دفاع آمریکا برای کاهش یا خروج نیروها از عراق دریافت نکرده ایم و شاید به زودی در این خصوص دستوراتی صادر شود. 

این درحالیست که سخنگوی ارتش عراق در نخستین واکنش به اظهارات فرمانده آمریکایی گفته است که گفت وگوی راهبردی بین بغداد و واشنگتن، تعیین کننده جدول زمانبندی خروج نیروهای خارجی از کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =