۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 84307178
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه: تلاش برای توسعه متوازن کیش ضروری است

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: این جزیره به عنوان یک سرمایه ملی ارزشمند نقش مهمی درتوسعه اقتصادی کشور ایفا می‎کند مسوولان باید برای توسعه متوازن این منطقه تلاش کنند .

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن‌زاده روز شنبه در دیدار مشاور و مدیرکل حوزه مدیر عامل این سازمان اظهار داشت: استفاده از مدیران مجرب، متخصص و توانمند در بخش های مختلف علاوه بر تقویت همدلی و هم افزایی، باعث حفظ و ارتقا موقعیت فعلی جزیره و افزایش نقش این منطقه در رونق کشور می‌شود.

وی اضافه کرد: ایجاد توان رقابتی از مهم ترین مولفه های موفقیت مناطق آزاد در عرصه بین المللی است و اگر بخواهیم جزیره کیش در رشد اقتصاد کشور موثر باشد باید در رقابت با سایر مناطق آزاد منطقه و جهان عملکرد پر رنگ تری داشته باشیم که این مهم در عرصه بین‌الملل تنها با توسعه متوازن کیش محقق می شود.

 حجت الاسلام حسن‌زاده ، ساده زیستی را از مشخصه های مهم مدیران در نظام اسلامی اعلام کرد و افزود: مسوولان در نظام جمهوری اسلامی باید بکوشند تا ساده زیستی را سرلوحه امور کار و زندگی خود قرار دهند که این اخلاق حسنه موجب تقویت ارتباطات مردمی نیز می‎شود.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه توجه و حضور مسوولان به فعالیت‎های فرهنگی و اجتماعی، نماز عبادی و سیاسی جمعه ضروری است، گفت: حضور مستمر مسوولان در نماز جمعه ضمن تقویت نظام ، سبب ترویج این فرهنگ مهم و ارزشمند دینی در جامعه خواهد شد.

وی تغییرات مدیریت در سازمان منطقه آزاد کیش را از مشکلات این سازمان در سال های گذشته اعلام کرد یادآور شد:  ایجاد ارتباط موثر بین مسوولان سازمان و خارج آن برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود منطقه در جهت تسریع روند توسعه جزیره ضروری است.

 مشاور و مدیرکل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این دیدار گفت: استفاده از ظرفیت جامعه روحانیت کیش و تقویت ارتباطات برای رشد همه‌جانبه جزیره را  از رویکردهای این سازمان است.

محمد صادق سرافراز اظهار کرد: تلاش می شود با توجه جدی به ساده زیستی، رعایت حقوق مردم و تکریم ارباب رجوع ، فرایند ارائه خدمات در این منطقه ارتقا یافته و روند توسعه همه‌جانبه منطقه با شتاب بیشتری تداوم داشته باشد.

وی توجه به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران را از مهم ترین محورهای فعالیت این حوزه اعلام کرد و افزود: احیا و تقویت فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و مذهبی از دیگر موارد مورد پیگیری است.

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک است و سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نماینده دولت ماموریت دارد این منطقه به محیطی امن، آرام و پاک، برترین مقصد گردشگری برای خانواده ها، قطب علمی آموزشی تحقیقاتی، الگوی توسعه پایدار با بهره‌گیری از فن آوری های نوین و مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس تبدیل شود.

ماموریت این سازمان بر اساس طرح جامع ۲۰ ساله مصوب ۱۳۷۲ آغاز شده و حضور سالانه حدود ۲ میلیون گردشگر داخلی و خارجی و سرمایه گذاران متعدد از نشانه های تحقق این طرح است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =