«کیا قدمی» هفتم شد؛ وزنه‌بردار چینی رکورد شکست

تهران- ایرنا- رقابت‌های یک‌ضرب دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۲۱ آسیا با عنوان هفتمی ملی‌پوش ایرانی به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی مردان و زنان آسیا در حال برگزاری است. این مسابقات که یکی از گزینشی‌های المپیک به شمار می‌رود با درجه طلایی در تقویم فدراسیون جهانی این رشته ثبت شده است.

رقابت های حرکت یک‌ضرب این دسته دقایقی پیش به پایان رسید و نماینده ایران در این بخش توانست با مهار وزنه ۱۷۵ در جایگاه هفتم قرار گیرد.

در این دسته بزرگان وزنه‌برداری آسیا مانند یانگ ژی از چین، روسلان نورالدینف و اکبر ژورایف از ازبکستان از مهمترین رقیبان کیا قدمی حضور دارند. رکورد ورودی قدمی ۳۹۵ کیلوگرم بود.

علی‌ هاشمی یکی از امیدهای ایران برای کسب سهمیه توکیو مدعی بود که به علت نرساندن حد نصاب لازم از حضور در ازبکستان بازماند.

کیا قدمی ملی‌پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم ایران در این دسته ابتدا موفق به مهار وزنه ۱۷۰ شد و در ادامه به صلاحدید کادر فنی پشت وزنه ۱۷۵ قرار گرفت که برای مهار آن مشکلی نداشت.

قدمی که دو حرکت نخست خود را با موفقیت پشت سرگذاشته بود برای حرکت سوم یک‌ضرب دسته ۱۰۹ کیلوگرم درخواست وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی را داد که موفق نشد آن را به خوبی مهار و با سه چراغ قرمز داوران مواجه شد.

با این حرکت کیا قدمی در جایگاه  هفتم حرکت یک‌ضرب دسته ۱۰۹ کیلوگرم قرار گرفت.

یانگ ژی از چین با مهار ۲۰۰  کیلوگرم در یک‌ضرب رکورد این دسته را به نام خود کرد.

برترین‌های دسته ۱۰۹ کیلوگرم در حرکت یک‌ضرب عبارتند از:

۱- یانگ ژی از چین با ۲۰۰ کیلوگرم و رکورد شکنی مدال طلا

۲- اکبر ژورایف از ازبکستان با ۱۹۴کیلوگرم مدال نقره

۳-  روسلان نورالدینف با ۱۸۸ کیلوگرم مدال برنز

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha