جلسات تفسیر قرآن توسط آیت‌الله علم‌الهدی در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- جلسات حضوری روزانه تفسیر قرآن از سوی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد از امروز چهارم اردیبهشت همزمان باماه مبارک رمضان شنبه در مهدیه این شهر آغاز شد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی عصر شنبه در نخستین جلسه این برنامه دینی و در تفسیر آیات ابتدایی سوره ابراهیم گفت: پیامبران با مردم بسیار ساده صحبت کرده و رسالتشان را بیان می‌کردند، همه پیامبران با مردم محشور بودند و با آنان صحبت می‌کردند.
وی افزود: خدای متعال در درون انسان‌ها فطرتی قرار داده است که وقتی این فطرت انسانی با کلام پیامبر (ص) برخورد می‌کرد به خدا وصل می‌شد که این کار خود پروردگار است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: عقل و اندیشه ما از طریق فطرت به خدا متصل می‌شود که همه عشق‌ها و محبت های به پروردگار از اینجا آغاز می‌گردد.
سوره ابراهیم، چهاردهمین سوره و از سوره‌های مکی است که در جزء سیزدهم قرآن قرار دارد. نامگذاری این سوره به خاطر آن است که وقایع زندگی و دعاهای حضرت ابراهیم در آن یاد شده است. موضوع اصلی این سوره توحید، توصیف قیامت، داستان حضرت ابراهیم و ساختن کعبه به دست اوست. در این سوره همچنین به داستان حضرت موسی و قوم بنی اسرائیل و حضرت نوح و قوم عاد و ثمود پرداخته شده است.
وحدت تمام ادیان آسمانی، برشمردن نعمت‌های خدا، آثار شکر نعمت و کفران آن و عاقبت شاکران و منکران دیگر موضوعاتی که در این سوره مطرح شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =