۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84307123
۱ نفر

برچسب‌ها

تحریم در صنعت کشور اثر منفی گذاشته است

قم-ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های اقتصادی در فضای کسب و کار صنعتی تاثیرگذار بوده و به مانعی در واردات تجیهزات و ابزارآلات تولید تبدیل شده است.

احمد امیرآبادی فراهانی روز شنبه در حاشیه بازدید از چند طرح صنعتی در پهنه صنعتی نیزار قم، افزود: همچنین برخی از مشکلات تولید مانند نقدینگی و هزینه بالای تولید و موازی کاری دستگاه های اجرایی باید در داخل حل شود و به سمت هماهنگی بیشتر حرکت کند.

وی در ادامه افزود: برای احداث کارخانه تولید پارجه مشکی در قم وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمتر از یک روز مجوز صادر کرد در حالی که مجوزهای مشابه تا ۶ ماه به طول می انجامد که نشان می دهد می توان بقیه مشکلات را هم به همین نحو مدیریت نمود.

وی بیان کرد: رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین حمایتی در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها دنبال می شود.

امیرآبادی افزود: مشکل زمین یکی از دغدغه های مهم فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی در کنار چالش تامین اجتماعی است که در بازدید امروز به بخشی از این درخواست ها رسیدگی شد.

وی تصریح کرد: تامین مواد اولیه از دیگر مشکلات و دغدغه هایی است که فعالان اقتصادی و واحدهای صنعتی پهنه صنعتی نیزار با آن روبه رو هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در بازدید امروز از یک طرح توسعه ای بازدید بعمل آمد که در صورت نهایی شدن آن ۳ هزار نفر به ظرفیت اشتغال قم افزوده می شود.

امیرآبادی یادآور شد: حضور مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در واحدهای تولیدی سبب می شود تا هم با مشکلات این واحدها از نزدیک آشنا شویم و نیز روند حل این چالش ها را در قالب قوانین جدید در مجلس دنبال کنیم.

وی ابراز کرد: مالیات بر ارزش افزوده یکی از چالش های اساسی بخش تولید است و برای حمایت از بخش تولید مالیات بر عملکرد واحدهای تولیدی در سال جاری از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها به خصوص دو شهرک راهبردی شکوهیه و محمود آباد موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده‌است.

پهنه صنعتی نیزار در بخش سلفچگان و در ۳۵ کیلومتری جاده سلفچگان - دلیجان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =