امکان ملاقات اینترنتی با بیماران کرونایی در سه بیمارستان مشهد فراهم شد

مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: صفحه مجازی از طریق شبکه اینترنت برای ملاقات اعضای خانواده و بستگان با بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در سه بیمارستان این کلانشهر برای عموم شهروندان دایر و فعال شد.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام بخاطر ممنوعیت اکید دیدار حضوری با بیماران کرونایی بستر در مراکز درمانی با هدف رفاه حال این دسته از بیماران، خانواده‌ و بستگان آنها در بیمارستانهای شهید هاشمی‌نژاد، امام رضا (ع) و دکتر شریعتی مشهد صورت گرفته است. 
رییس بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد نیز به راه‌اندازی این امکان این مرکز درمانی اشاره و بیان کرد: ایجاد پایگاه اینترنتی ویژه ملاقات بیماران کوووید ۱۹ یکی از شاخص‌ترین اقدامات فرهنگی ارتباطی در این بیمارستان است.
دکتر سیدمحمد موسوی افزود: مهمترین برنامه بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد در این خصوص ایجاد امکان ارتباط دیداری و شبه حضوری فرد بیمار با خانواده و آشنایان از طریق شبکه برخط اینترنت است از نیمه دوم فروردین ماه گذشته فعال شد. 
وی ادامه داد: اطلاعات بیماران مبتلا به ویروس کرونا در پایگاه بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد محرمانه است ولی اطلاعات لازم مربوط به هر بیمار بستری در این مرکز درمانی بطور روزانه به خانواده آنها گزارش داده می‌شود. 
رییس بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد گفت: این مرکز درمانی به ۳۲۰ دستگاه تخت بیمارستانی مجهز است. 

وی افزود: بخشی از تختهای بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد به بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته است.  

هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ ناشی از ویروس همه‌گیر کرونا هم‌اینک در بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سطح ۱۵ شهرستان از ۳۳ شهرستان استان خراسان رضوی بستری هستند. این دانشگاه در کلانشهر مشهد و ۱۴ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی ۵۰ بیمارستان دارد. 

۸۰ درصد جمعیت شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند.  

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۳۷۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۹ هزار و ۱۲۰ نفر رسید. پنج هزار و ۱۵۶ بیمار بدحال نیز در آی سی یو بستری هستند.

در این مدت ۱۸ هزار و ۲۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۱۲ نفر آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در سطح کشور به دو میلیون و ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha