۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84307060
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ روستای قزوین به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

قزوین - ایرنا - سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: ۲۵ روستای دیگر استان با هشت هزار جمعیت طی ۲ ماه گذشته به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

مرتضی شهامی ظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات برای رفع مشکل دسترسی به اینترنت دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم روستایی استان، تصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا و با عنایت به لزوم گسترش آموزش و بهره‌مندی دانش آموزان از فضای مجازی، وضعیت زیرساخت‌های اینترنتی روستاهای استان مورد بررسی جدی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان و پیگیری و تخصیص اعتبارات لازم توسط این وزارتخانه و نیز تلاش‌های جدی اپراتورهای تلفن همراه، تعداد بیشتری از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

این مسوول خاطرنشان کرد:  با همکاری اپراتور همراه اول، ۱۰روستا در بخش رودبار الموت غربی شامل دورچاک، تنوره، چرشدره، باغستان، سیمیار، دستجرد سفلی، ورتوان، موشقین و سپوهین با ۲ هزار و ۹۲۸ جمعیت، ۲ روستا در بخش رودبار الموت شرقی شامل دهک و اندج با ۳۳۱ جمعیت و ۶ روستای منطقه طارم شامل عمبقین، نجف آباد، قارخون و رزان، حصار و عباس آباد با یک هزار و ۳۲۰ جمعیت به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

شهامی ادامه داد: در همین رابطه سه روستای شهرستان بویین زهرا شامل خاتون آباد، آقچه مزار و آب باریک با یک هزار و ۳۸۰ جمعیت، روستای سیراب در آوج  با ۳۰۴ نفر، روستای شیرازک با ۵۷۴ نفر در شهرستان تاکستان، روستای چشمه غلامعلی با ۲۹۹ نفر در بخش کوهین و روستای اردبیلک با جمعیتی بالغ بر ۷۲۰ نفر در شهرستان قزوین از جمله روستاهایی بودند که به اینترنت پرسرعت متصل شدند.

سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به تلاش شبانه‌روزی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاهای بدون اینترنت، یادآور شد: تا پایان خرداد ماه سال جاری نیز روستاهای بیشتری با راه‌اندازی یا ارتقای سایت‌های جدید همراه روستایی به نسل سوم، به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =