معتمدی: کسب مدال طلا در شریط سخت کرونایی آسان نبود

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در دسته ۱۰۲ کیلوگرم گفت: کرونا شرایط سختی را برای ورزش ایجاد کرده و با زحمات کادر فنی و حمایت فدراسیون این مدال را کسب کردم که البته کار راحتی نبود.

«سیدرسول معتمدی» که مدال طلا و مجموع دسته ۱۰۲ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی آسیا را کسب کرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کار راحتی نبود در دسته‌ای که حضور داشتم چند مدعی حضور در المپیک بودند. فارس الباخ قطری و رسولبکوف قرقیز تلاش زیادی برای کسب امتیازات گزینشی داشتند و من نیز به دنبال کسب افتخار برای مردم عزیز ایران بودم. شرایط سختی برای کسب این مدال تجربه کردم و شیوع ویروس کرونا این شرایط را از همیشه دشوارتر کرد. کادر فنی با برنامه مدون و حمایت فدراسیون توانستند که ملی‌پوشان وزنه‌برداری را به سطح مطلوب آمادگی برسانند.

معتمدی که مدال برنز حرکت تک‌ضرب را از آن خود کرد، افزود: تلاش زیادی برای موفقیت در سطح آسیا و جهان دارم و همواره با دعای خیر مردم به دنبال هدفم هستم. خیلی خوشحالم که مدال طلای من موجب خوشحالی مردم ایران شد. من این مدال را به آستان قدس رضوی و مردم ایران تقدیم می‌کنم.

دارنده مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا در پایان با اشاره به برنامه‌های خود برای آینده نیز تصریح کرد: دسته ۱۰۲ کیلوگرم المپیکی نیست و من باید تا مسابقات قهرمانی جهان صبر کنم. همچنین برای موفقیت در بازی‌های آسیایی که سال ۲۰۲۲ در هانگژو برگزار می‌شود، برنامه زیادی دارم.

سید رسول معتمدی امروز(شنبه) در دسته ۱۰۲ کیلوگرم با مهار وزنه ۱۷۳ در تک ضرب و ۲۲۷ در دوضرب یک مدال برنز و دو مدال طلا را از آن خود کرد. رضا دهدار دیگر نماینده ایران در این دسته نیز مدال طلا حرکت یک‌ضرب را به گردن آویخت.

«رضا دهدار» که موفق شد در حرکت یک‌ضرب دسته ۱۰۲ کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کند با اشاره به کسب این موفقیت گفت: شرایط من با ورزشکاران دسته ۱۰۲ متفاوت است من باید در دسته ۹۶ کیلوگرم باشم و با این رکوردها می‌توانستم سه طلا آسیا را کسب کنم. در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ تایوان نیز با این وزن توانستم مدال طلا جهان را به دست آورم.

وی ادامه داد: برنامه من برای موفقیت در وزنه‌برداری است و با وجود وزن کمتر در دو تورنمنت بزرگ جهانی و آسیا مدال کسب کرد. امیدوارم روزی بتوانم در المپیک و در وزن تخصصی خود رقابت کنم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =