۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84307042
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آغاز واکسیناسیون پاکبانان در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون پاکبانان این استان خبر داد.

دکتر" مریم کوشکی" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: طرح واکسیناسیون پاکبانان استان با اولویت افراد در معرض زباله های عفونی در استان در حال انجام است و تلاش می شود با روند پیشرو تا پایان هفته تمامی پاکبان های استان دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی اظهار داشت: لیست توزیع  واکسن کرونا بر حسب تعداد پرسنل بهداشت ودرمان، تعداد بیماران خاص و بیماران سرطانی هر شهرستان  تهیه شده و کارشناسان مسئول زنجیره سرد واکسن سرم و مواد بیولوژیک شهرستانها از  برای دریافت واکسن به مرکز بهداشت استان مراجعه کنند.

وی بیان کرد: هدف از این توزیع  واکسن سینوفارم ابتدا تکمیل واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان  و بعد به ترتیب واکسیناسیون بیماران خاص و بیماران سرطانی است.

کوشکی تصریح کرد:  با هماهنگی  که با نظام پزشکی انجام شده بنابر این است که ثبت نام گروههای فاز اول در بخش خصوصی انجام شود تا با توجه به کارت معتبر و لیست سازمانشان بر علیه بیماری کرونا واکسینه شوند.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۵ هزار و ۶۱۸ دوز واکسن کرونا وارد لرستان شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در این استان به ۱۰۰ هزار و ۴۵۳ نفر رسید و شمار جان باختگان بیماری کووید ۱۹ به یک هزار و ۶۰۸ نفر رسیده است.

کوشکی ادامه داد: هم اکنون تمامی شهرهای لرستان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =