۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84307033
۱ نفر

برچسب‌ها

رییس و اعضای هیات بازرسی انتخابات سبزوار منصوب شدند

سبزوار- ایرنا- رییس هیات بازرسی انتخابات استان خراسان رضوی، با معرفی فرماندار سبزوار در حکمی رییس و اعضای هیات بازرسی شهرستان سبزوار در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را منصوب کرد.

فرماندار ویژه سبزوار روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس احکام صادر شده حسین فیض آبادی به عنوان رییس و عضو هیات بازرسی و علی امیدبخش و حسین ریاضی نیز به عنوان اعضای هیات بازرسی انتخابات شهرستان سبزوار منصوب شدند.

سیدمجتبی علوی مقدم افزود: پیش از این نیز اعضای اصلی هیات اجرایی و اعضای هیات نظارت بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان شهرستان سبزوار معرفی شده بودند.

وی ادامه داد: پس از بررسی صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر سبزوار در هیات‌ اجرایی هم اینک بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌ نظارت این شهرستان در دست بررسی است.

همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین میاندوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در بیش از پنج هزار شعبه اخذ رای، ۸۶ شهر و ۲ هزار و ۳۰۰ روستای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد کل مساحت کشور در قالب ۳۳ شهرستان، در مجموع هشت هزار و ۶۰۰ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد.  

۴۶۰ نفر از این تعداد، عضو شوراهای اسلامی شهرها و بقیه عضو شوراهای اسلامی روستایی در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند و در مجموع کمتر از پنج درصد این تعداد را زنان تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha