۴۱۰ کیلومتر راه روستایی در خوزستان بهسازی می‌شود

اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: امسال ۴١٠ کیلومتر راه روستایی در خوزستان در قالب طرح ملی ابرار بهسازی می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا روز شنبه بیان کرد: استان خوزستان ۱۲ هزار و ۵۸۳ کیلومتر راه روستایی دارد که از این میزان، هشت هزار و ۹۶ کیلومتر آسفالت و بقیه شنی و خاکی هستند.

وی با بیان اینکه از نظر شاخص طول راه‌ها، ۶۴.۳ درصد از راه‌های روستایی خوزستان آسفالت هستند افزود: سهم خوزستان از طرح ملی ابرار ویژه آسفالت راه‌های روستایی، ۳۵۱ کیلومتر بود که پارسال به کمک اعتبارات این طرح، ۱۴۱کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۷۰۵میلیارد ریال آسفالت شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان ادامه داد: امسال بهسازی، شن‌ریزی و آسفالت راه یکصد روستا در شهرستان‌های خوزستان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال در قالب طرح ملی ابرار اجرایی خواهد شد.

وی گفت: اجرای این طرح در خوزستان همچنین تاثیر قابل توجهی بر ارتقای ایمنی، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابه‌جایی بار و مسافر در مسیرهای روستایی دارد.

خوزستان دارای ۱۷ هزار و ۱۳۵ کیلومتر جاده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =