۸۰۳ میلیون ریال برای هزینه درمان ورزشکاران آسیب دیده بوشهر پرداخت شد

بوشهر-ایرنا- سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر گفت: سال گذشته ۸۰۳ میلیون و ۶۴۹ هزار ریال برای هزینه بیمه درمانی ۵۵ پرونده مصدومیت ورزشکاران سازمان‌ یافته این استان پرداخت شد.

کمال صالح احمدی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود:  از این تعداد هفت عمل جراحی زانو، ۱۳ عمل جراحی دیگر اعضا و ۴۲ مورد درمان سرپایی تحت پوشش بیمه ورزشی قرار گرفت.

وی اعلام کرد: همچنین در سال گذشته ۱۶ هزار و ۶۲۶ ورزشکار سازمان‌یافته در این استان ثبت شد و کارت بیمه ورزشی دریافت کردند که از این شمار پنج هزار و ۲۷۵ نفر زن و ۱۱ هزار و ۳۵۱ نفر مرد هستند.

صالح احمدی یادآور شد: جمعیت ورزشکاران سازمان یافته استان بوشهر در سال ۹۸ بیش از ۷۵ هزار نفر بود که شیوع کرونا و تعطیلی باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی سبب شد امسال به کمتر از یک چهارم کاهش یابد.

سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر عنوان کرد: رشته‌های فوتبال، ورزش‌های همگانی، بدنسازی و پرورش اندام و کوهنوردی به ترتیب بیشترین ورزشکاران استان بوشهر را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: در این میان پرطرفدارترین رشته در میان زنان ورزش همگانی است که ۲ هزار و ۴۵۸ ورزشکار سازمان‌یافته در این رشته ثبت شده‌است و پس از آن کوهنوردی و بدنسازی و پرورش اندام بیشترین شمار بانوان ورزشکار را به خود اختصاص می‌دهند.

صالح احمدی اضافه کرد: بیشترین ورزشکاران سازمان‌یافته مرد نیر در رشته فوتبال با پنج هزار و ۶۴۵ نفر فعالیت می‌کنند و پس از آن بدنسازی و پرورش اندام و کوهنوردی بیشترین تعداد ورزشکاران مرد را دارند.

سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۴۲۰ بازدید از باشگاه‌های ورزشی این استان صورت گرفت و فعالیت آنها به صورت مداوم رصد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =