۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84306978
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مازندران گرم می‌شود

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرده است که دمای هوای استان از امروز شنبه تا چهارشنبه هفته جاری به‌تدریج روند افزایشی را طی می‌کند و تفاوت دما در مناطق مختلف بین ۲ تا هشت درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

به گزارش ایرنا ، شهروندان مازندرانی که اواسط هفته گذشته را با دمای بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد در برخی مناطق پشت سر گذاشته بودند ، از پنجشنبه گذشته شاهد بازگشت هوای بهاری و کاهش دما هستند به گونه ای که با تحقق پیش بینی هواشناسی ، دما در بعضی مناطق تا ۱۵ درجه کاهش یافته است. 

با این وصف ، جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی نشان می دهد که دمای هوای استان از امروز به تدریج افزایش می یابد و این روند تا پایان روز سه شنبه ادامه خواهد داشت. هوای مازندران از روز چهارشنبه دوباره با کاهش محسوس دما ، بهاری خواهد شد.

طبق این جدول ، دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران از حداکثر ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری ، با پنج درجه افزایش در گرم ترین ساعت روز سه شنبه به ۲۷ درجه افزایش می یابد. 

بیشترین میزان افزایش دما در این مدت مربوط به مناطق کوهستانی استان مانند کیاسر و سیاه بیشه با هشت درجه خواهد بود.

طبق پیش بینی هواشناسی ، هوای مازندران امروز ابری تا نیمه ابری باقی می ماند و طی بعد از ظهر و شب با  بارش خفیف و پراکنده و وزش باد همراه خواهد شد. روز یکشنبه هم هوا صاف تا نیمه ابری خواهد بود اگر چه در ساعات بعد از ظهر با افزایش ابر در ارتفاعات ، وزش باد شروع می شود و احتمال رگبار پراکنده وجود دارد.

هوای  مازندران روز دوشنبه صاف تا نیمه ابری خواهد بود و دما نیز اندکی افزایش می یابد ، ولی از بعد از ظهر سه شنبه با شروع وزش باد که گاهی هم شدید پیش بینی شده ، هوا کاملا ابری و رگباری می شود که با رعد و برق هم همراه خواهد بود. دمای هوا هم از صبح  چهارشنبه کاهشی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =