۶۶ درصد فوتی‌های استان همدان مربوط به بیماران کرونایی است

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت که براساس آخرین بررسی های انجام شده، ۶۶ درصد آمار مرگ و میر این استان در سال جاری را بیماران کرونایی شامل می شوند.

به گزارش ایرنا، «رشید حیدری مقدم» روز شنبه در حاشیه ستاد مقابله با کرونا استان همدان افزود: مجموع فوتی های کرونایی و غیر کرونایی در اسفند سال گذشته ۳۷۷ نفر بود که این رقم در فروردین امسال به ۷۰۴ مورد رسید یعنی در اسفند سال گذشته ۳۲ درصد مجموع متوفیان استان بیماران کرونایی بودند که در فروردین امسال این رقم به ۶۶ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا استان همدان در روزهای پیش رو نسبت به ۲ هفته گذشته به شدت افزایش می یابد، گفت: مجموع مراجعان به بیمارستان های استان تا اسفند سال گذشته ۱۶۳ هزار نفر بود که در فروردین امسال این رقم به ۲۲۴ هزار نفر رسید  که شمار مراجعان در فروردین ۴۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: تعداد مراجعان سرپایی از ۱۴۶ هزار نفر در اسفند سال گذشته به ۲۰۴ هزار نفر در فروردین ۱۴۰۰ رسیده، همچنین تعداد بستری ها از ۱۶ هزار و ۶۵۲ نفر در اسفند پارسال به ۱۹ هزار نفر و مراجعه کنندگان با وضعیت حاد تنفسی از هفت هزار و ۲۰۰ نفر با چهار برار افزایش به بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

حیدری مقدم بیان کرد: شمار بیماران جدید کرونایی که در بخش های ویژه بستری هستند نیز از ۳۵۶ نفر در اسفند سال گذشته به ۶۰۲ نفر در فروردین امسال رسیده و در بخش عادی هم از یک هزار و ۱۲۵ نفر به چهار هزار و ۷۹۲ بیمار افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه میانگین ماهیانه بیماران سرپایی استان همدان در اسفند سال گذشته هفت هزار و ۲۰۰ نفر بود که در فروردین ۱۴۰۰ به افزون بر ۲۵ هزار نفر رسیده است، افزود: میانگین روزانه مراجعه کنندگان با علایم حاد تنفسی از ۲۴۱ نفر در اسفند ۹۹ به یک هزار و ۶۵ نفر در فروردین سال جاری رسیده و میانگین بستری ها نیز از ۴۹ نفر در روز به ۲۲۵ نفر افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان همدان از ۲۲۵ نفر در اول فروردین ۱۴۰۰ به یک هزار و ۶۰۰ نفر در روز جاری رسیده که نشان دهنده روند بشدت صعودی بیماران سرپایی در فروردین ماه است.

حیدری مقدم افزود: بررسی طغیان شیوع و ابتلا به ویروس کرونا در استان همدان نشان می دهد که ۵۶.۵ درصد ابتلاها به دلیل شرکت در اجتماعات و ۴۲.۵ درصد نیز به علت تماس های درون خانگی بوده است.

به گزارش ایرنا، تمامی شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار داند و  طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این استان در موج چهارم شیوع کرونا بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در کشور دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha