آغاز هفته معمار از سوم اردیبهشت در بستر فضای مجازی

تهران- ایرنا- هفته معمار با مجموعه نشست‌ها و ورکشاپ‌های تخصصی از جمعه ۳ اردیبهشت‌ماه به مدت یک هفته در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره، آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، هفته معمار در دانشکده معماری و شهرسازی سوره، از جمعه ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ با مجموعه نشست‌ها و ورکشاپ‌های تخصصی به مدت یک هفته آغاز می‌شود.

حیدر جهانبخش رییس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره در مورد اهداف و برنامه‌های هفته معمار گفت: برنامه‌های هفته معمار همزمان با سالروز تولد دانشمند و معمار شهیر ایران جناب شیخ بهایی طی ده سال گذشته همواره با همت دانشجویی پر تلاش و ارجمند دانشگاه سوره برگزار شده که یکی از ریشه‌دارترین فعالیت‌های فرهنگی و علمی دانشکده معماری در سال‌های گذشته بوده است. در سال‌جاری با توجه به شیوع اپیدمی کرونا، برنامه هفته معمار در فضای مجازی و در قالب رویدادهای برخط برگزار می‌شود که امیدوارم برنامه‌های مفید و ارزشمند تقدیم عزیزان گردد.

هفته معمار با هدف بازسازی، نوسازی و بهسازی تعیین شده است

وی در رابطه با هدف هفته معمار خاطرنشان کرد: هرساله این رویداد به‌صورت هدفمند و با رویکرد و اهداف علمی خاص برنامه‌ریزی و اجرا می‌شده و امسال نیز بر همین روال خواهد بود. هدف انتخابی دانشجویان در هفته معمار ۱۴۰۰ بازسازی، نوسازی و بهسازی تعیین شده و همه برنامه‌ها و رویدادها با این رویکرد پیش خواهد رفت. رویکردهای انتخابی، رویکردهای بلند مدت جریان‌های علمی در فضای تخصصی معماری و شهرسازی‌ست که آشنایی با این جریان‌ها و فعالیت حرفه‌ای و تخصصی ناشی از آن در هفته معمار مورد توجه قرار گرفته و ارجاع خواهد شد.

وی در مورد افراد حاضر در این هفته افزود: در رویدادهای هفته معمار اغلب از اساتید دانشکده‌های معماری و دانش‌آموختگان و دست‌اندرکاران متخصص حوزه معماری و شهرسازی دعوت شده و تمامی آن‌ها افرادی شاخص و مطرح حوزه بازسازی، نوسازی و بهسازی و جریان بازآفرینی معماری و شهرسازی هستند.

رییس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره، به تأثیر افزایش سطح علمی در نظام آموزشی اشاره داشت و افزود: برنامه‌های متعدد و متنوعی در راستای افزایش و ارتقاء سطح علمی و قابلیت‌های پژوهشی دانشکده و دانشجویان طرح‌ریزی شده و امیدواریم به تدریج و در عرصه عمل و طی ماه‌های آینده، بخش‌های عمده‌ای از این برنامه‌ها را شاهد باشیم. به اختصار می‌توان به پایش علمی اساتید مدعو، افزایش رشته‌های تحصیلی دانشکده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و افزایش چشمگیر فعالیت‌های تحقیقاتی، کارآفرینی، رسانه ای و فرهنگی دانشکده اشاره و تأکید داشت.

جدول برنامه‌های هفته معمار که در زمان مشخص از طریق سامانه سیباد دانشگاه سوره برگزار می‌شود، به شرح ذیل است:

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =