۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 5194
کد خبر: 84306939
۰ نفر

برچسب‌ها

آلبوم «سرّ عشق» رونمایی شد

تهران-ایرنا- مراسم رونمایی از آلبوم «سرّ عشق» شامل مناجات‌ خوانی‌های ویژه ماه مبارک رمضان با حضور مسوولان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، امروز /شنبه/ در فرهنگسرای رسانه تهران برگزار شد.

 به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام  میثم امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به شعار سال "تولید، پشتیبانی و مانع زدایی" اظهار داشت: درکنار تولیدات اقتصادی وصنعتی جامعه به تولیدات فرهنگی و هنری نیز نیاز دارد.

وی با تاکید بر این موضوع که تولید شامل دامنه  گسترده همه نیاز های کشور است، گفت: «غفلت از تولیدات فرهنگی و هنری که شامل موسیقی،کتاب ، سینما و... است، در واقع غفلت از فرمان مقام معظم رهبری است.»

در این نشست که به صورت زنده از شبکه‌های اجتماعی فرهنگسرای رسانه پخش شد، وی ادامه داد: انتظار از همه مدیران و مسوولین سرلوحه قرار دادن شعار سال و پوشش همه جانبه آن است.

امرودی با اشاره به اینکه  در این شرایط اقتصادی تولید آثار فاخر همچون «سرّ عشق» قابل توجه و قدردانی است، گفت:  انتظار حمایت مالی بیشتر از ناحیه دولت را داریم.

امرودی با اشاره به اینکه  آلبوم «سرّ عشق» فراتر از یک نجواست ادامه داد: مناجات، رفع تشنگی انسان و بساط رمضان کمک به رفع این تشنگی است، اما «سرّ عشق» رفع تشنگی نمیکند بلکه تشنه تر می کند.

وی گفت: تولید اثر به این زیبایی که عجین است از آواز ها و نجواها  با موسیقی قابل تقدیر است.

در ادامه این نشست مهدی محمدی رییس فرهنگسرای رسانه نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه کار خوب راه خودش را پیدا می کند، گفت: برخلاف شرایط سخت مالی که با آن روبه رو بودیم آلبوم «سرّ عشق» بسیار مورد توجه قرار گرفت، چراکه مردم تشنه کار خوب هستند.

محمدی افزود: مهم ترین وجه موسیقی ما وجه آرامش آن است که مردم مخصوصا در این ماه مبارک عادت دیرینه ای به این  مناجات وآرامش دارند.

وی ادامه داد:آلبوم «سرّ عشق» با انتخاب دقیق از اشعارزیبای سعدی و حافظ و... مروری بر خاطرات دیرینه مردم است.

امیرحسین سمیعی مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز درباره آلبوم «سرّ عشق» گفت: هدف ما این است که در حوزه موسیقی آیینی حرکت بادوام و سنجیده‌ای داشته باشیم.

وی افزود: نکته‌ای که در آلبوم «مرثیه ناتمام» آن را آغاز کردیم و امروز در قالب آلبوم «مناجات خوانی» ادامه می‌دهیم.

سمیعی ادامه داد: به هر حال در مقوله مناجات خوانی ما به یک وحدتی می‌رسیم که هیچ گونه اختلافی در آن نیست.

وی گفت:همین شرایط مبنای فعالیت‌های ما برای تولید آلبوم سرّ عشق شد و ما تلاش کردیم که آوازخوانی هایی که در حوزه مناجات خوانی وجود دارد را ثبت کرده و به یک مجموعه واحدی برسیم.

علیرضا زندوکیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز اظهار کرد: مناجات خوانی یکی از بحث‌های بسیار مهم و ارزشمند موسیقی ایرانی است که در مناسبت‌های مختلف با این ویژگی که عامه مردم با آن ارتباط برقرار می‌کنند .

وی ادامه داد:منجات خوانی را می‌توانیم فارغ از یک ژانر ارزشمند در موسیقی ایرانی و مقامی مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تولید موسیقی فاخر و کاربردی وظیفه اصلی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است، افزود: وظیفه ما این است که هنر را به خانه ببریم و این وظیفه مهمی است که هم اکنون توسط همکارانم در امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حال انجام است.

آلبوم سرّ عشق شامل ۸ آواز با اجرای هنرمندان آواز دستگاهی ایران: داود فیاضی، محمد ملاآقایی، علیرضا حاجی طالب و علی صدیقی‌راد بر روی اشعاری از شاعران کلاسیک و برجسته‌ای همچون حافظ، سعدی، عطار نیشابوری، نظامی، فخرالدین عراقی و باباطاهر است.

این آوازها در دستگاه های ماهور، چهارگاه و مایه های افشاری، ابوعطا، شوشتری، منصوری، بیات‌ترک، دشتی و دشتستانی اجرا شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha