خودروهای سواری مشهد بیشترین اخطاریه دودزایی را به خود اختصاص دادند

مشهد- ایرنا- رییس اداره محیط زیست سلامت و ایمنی شهرداری مشهد گفت: خودروهای سواری بیشترین تعداد دریافت اخطاریه دودزا بودن را در سال گذشته به خود اختصاص دادند.

محمد پذیرا روز شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران افزود: بیش از ۵۰ هزار اخطاریه برای خودروهای دودزا و آلاینده در سال ٩٩ توسط گشت های آلاینده‌های زیست‌ محیطی صادر شد.

وی اضافه کرد: بیشترین اخطاریه های صادر شده مربوط به خودروهای سواری با بیش از ۳۳ هزار اخطاریه بوده است.

رییس اداره محیط زیست سلامت و ایمنی شهرداری مشهد گفت: پس از خودروهای سواری، کامیونت ها و مینی بوس ها با ٩ هزار و ٩٥٢ اخطاریه، وانت ها با پنج هزار و ٩٧١ اخطاریه و اتوبوس ها با ۵۰۰ مورد بیشترین اخطاریه های صادر شده را به خود اختصاص داده اند.

پذیرا افزود: طبق بررسی های صورت گرفته میزان برخی آلاینده ها نظیر آلاینده ازن در شهر مشهد، نسبت به استانداردهای جهانی پایین تر است و این موضوع نتیجه برخی اقدامات مختلف نظیر نوسازی سیستم حمل و نقل عمومی، توسعه فضاهای سبز شهری و راه اندازی اکیپ های گشت مقابله با آلاینده های زیست محیطی است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هفت اکیپ مشترک شهرداری مشهد و پلیس راهور در قالب گشت های آلاینده‌های زیست‌ محیطی نسبت به پایش و برخورد با خودروهای آلاینده در سطح شهر مشهد اقدام می‌کنند.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =