بخش فوق تخصصی سوختگی مرکز درمانی کوثر سنندج به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به مناسبت هفته سلامت، بخش تخصصی و فوق تخصصی سوختگی بیمارستان کوثر سنندج با ۵۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

دکتر فرزین رضاعی رو شنبه در مراسم بهره‌برداری از این بخش اظهار داشت: بخش فوق تخصصی سوختگی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کوثر مجهز به آخرین استانداردها، امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته، با هزینه بیش از ۵۰ میلیارد ریال تکمیل و آماده ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران سوختگی است.

وی افزود: با اضافه شدن این بخش در بیمارستان و تقویت زیر ساخت های درمانی استان، اقدام مهمی در ارایه خدمات مورد نیاز مردم منطقه و در نتیجه جلوگیری از اعزام بیماران سوختگی به استان های همجوار انجام می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: بخش فوق تخصصی سوختگی مرکز پزشکی آموزشی و درمانی کوثر شامل ۲۴ تخت فعال مردان و زنان و کودکان، بخش مراقبت های ویژه سوختگی( BICU)
با ظرفیت ۶ تخت ویژه بیماران حاد مجهز به امکانات و تجهیزات پیشرفته پزشکی در هر یونیت اختصاصی بیمار، اتاق عمل اختصاصی سوختگی و انجام کلیه اعمال جراحی سوختگی حاد و جراحی های ترمیمی توسط متخصصین جراحی و فلوشیپ سوختگی است.

افتتاح فاز ۲ خوابگاه دانشجویی پسرانه ۲۲ گولان

امروز همچنین با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان فاز دوم خوابگاه دانشجویی پسرانه ۲۲ گولان افتتاح شد.

 دکتر رضاعی با اشاره به اینکه این خوابگاه ظرفیت اسکان ۱۳۰ دانشجو را دارد، اظهار داشت: این خوابگاه با ۳۲ اتاق در مساحت یک هزار و ۴۰۰ متر مربع و با ۵۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید و عملیات احداث و تجهیز آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

وی کلنگ زنی احداث سالن بدن‌سازی خوابگاه ۲۲ گولان را از دیگر پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: این مجموعه با ۲۰۰ متر مربع زیربنا جهت ارتقای ورزش و اهمیت به این مقوله برای دانشجویان پسر احداث خواهد شد.

طرح صنعتی سازی آشپزخانه و سلف سرویس دانشجویی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم امروز بهره‌برداری شد.

رییس دانشگاه علومپزشکی کردستان در آیین بهره‌برداری از این طرح نیز اظهار داشت: این پروژه با ظرفیت تامین ۲ هزار پرس غذای دانشجویان با هزینه‌ای بیش از هشت میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

کلنگ‌زنی طرح توسعه دانشکده بهداشت با زیربنای یک هزار و ۴۰۰ متر  مربع در ۲ طبقه برای کلاس‌های آموزشی در قالب ۱۸ کارگاه و آزمایشگاه تخصصی، کلنگ زنی سالن تیراندازی پردیس دانشگاه و سالن بازسازی شده آن، از دیگر طرحهایی بود که به مناسبت هفته سلامت اجرا شد.

اول تا هفتم اردیبهشت ماه، هفته سلامت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =