فارس از قله موج چهارم کرونا عبور کرد

شیراز- ایرنا- سخنگوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: فارس جزو استان‌هایی است که به نظر می‌رسد به قله وضعیت شیوع موج چهارم کرونا رسیده و از آن نیز عبور کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس در مطلب ارسالی روز شنبه خود به نقل از علیرضا رئیسی افزود: گذشتن از قله شیوع موج چهارم با زاویه ثبت شده در نمودار شیوع، به معنای عبور سریع از پیک خواهد بود.
بنا بر این گزارش، وی که در جلسه ویدیوکنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا سخن می‌گفت، اظهار داشت: البته تعداد بیماران در استان کم نیست اما به نظر می‌رسد کنترل صورت گرفته است.
سخنگوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا همچنین گفت: اگردر هفته آینده این وضعیت ادامه پیدا کند، نشان دهنده یک مدیریت بسیار خوب در استان فارس است.
رئیسی با بیان اینکه استان فارس در کنترل موج‌های قبلی شیوع کرونا نیز عملکرد مناسبی داشته است، از همراهی مردم و مدیریت استاندار فارس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تشکر کرد.

استاندار فارس نیز در گزارشی از جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: سخنگوی این ستاد خبر خوبی را برای مردم استان داشت و اینکه همراهی و همدلی مردم استان با مسئولان و تلاش‌های بی‌دریغ کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی سبب شده است فارس از قله پیک چهارم کرونا عبور کند.
عنایت الله رحیمی گفت:  از همراهی شما مردم شریف فارس سپاسگزارم و می‌دانم که با تداوم همدلی شما و رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم از این روزهای سخت عبور کنیم.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، شمار قربانیان کرونا در فارس تا ظهر جمعه سوم اردیبهشت‌ماه جاری به سه هزار و ۸۲۰ نفر رسید.
عبدالرسول همتی افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تا جمعه سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰،  ۸۰۳ هزار و ۷۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۳۰ هزار و ۱۹۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
به گفته وی، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۰ هزار و ۷۰۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۴۲ هزار و ۸۰۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۵۷۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
همتی همچنین بهبودی ۲۱۱ هزار و ۸۳۰ نفر از ابتدا تاکنون را یادآور شد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha