۳۹۰ میلیارد تومان پروژه شهری در منطقه چهار تبریز اجرا شد

تبریز - ایرنا - شهردار تبریز گفت: در سه سال اخیر ۴۰ پروژه به ارزش ۳۹۰ میلیارد تومان در منطقه چهار این شهر اجرایی شده که احداث هشت پارک محله ای و اجرای کانال دفع آب های سطحی از جمله پروژه های مهم زیرساختی این منطقه است.

شهردار تبریز روز شنبه در مراسم بهره برداری از طرح مسیرگشایی خیابان شهید میلانی هدف از اجرای طرح های مسیرگشایی را افزایش نفوذ پذیری و ایجاد ارزش افزوده در مناطق کم برخوردار اعلام کرد و گفت: این خیابان در مدت ۹ ماه اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

ایرج شهین باهر، افزود: با توجه به اینکه این خیابان در بافت فرسوده و کم برخوردار تبریز اجرا شده از اهمیت بالایی برخوردار است و در راستای نوسازی و توانمندسازی بافت ناکارآمد شهری در منطقه چهار تبریز اجرا شده است.

شهردار تبریز گفت: با اجرای چنین مسیرگشایی هایی ارزش افزوده این مناطق بالا می رود و شهروندان خودشان نسبت به بازسازی و نوسازی خانه هایشان اقدام می کنند و به این ترتیب کلید توسعه در این مناطق زده می شود.

شهین باهر، با بیان اینکه خیابان شهید میلانی، شمالی جنوبی بوده و طول مسافت ها را کوتاه تر می کند، ادامه داد: در تبریز خیابان های شمالی جنوبی محدود بوده و برخی ترافیک های داخل شهر نیز ناشی از عدم وجود چنین خیابان هایی است.

وی یادآوری کرد: طرح مسیرگشایی خیابان شهید میلانی نماد و نمونه ای از همراهی و تعامل دستگاه ها با یکدیگر است که موجب شده کلید توسعه و نوسازی در این منطقه کم برخوردار زده شود.

شهین باهر، افزود: در ادامه اجرای پروژه های مربوط به مسیرگشایی در همین منطقه کم برخوردار، ۲ خیابان دیگر در دست تملک است که تا چهار ماه آینده به بهره برداری می رسد.

اکبر امجدی، شهردار منطقه چهار تبریز بهره برداری از ایستگاه آتش نشانی شهیدان ذاکر، احیای اصالت تاریخی و فرهنگی مغازه های سنگی، پل تاریخی آجی چای، مرمت و بازسازی مقبره آیت الله انگجی و ساماندهی دستفروشان گجیل تبریز را از دیگر طرح های اجرا شده در منطقه چهار تبریز اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تا پایان نیمه اول سال جاری ۲ طرح مسیرگشایی جدید نیز در این منطقه به بهره برداری می رسد، گفت:  از ابتدای فعالیت شورای پنجم تا کنون چهار طرح مسیرگشایی در سطح منطقه به بهره برداری رسیده است.

شهرار منطقه چهار تبریز گفت: اجرای ۱۸ طرح مسیرگشایی در طرح تفصیلی این منطقه، اولویت اول شهرداری بوده و با وجود تمامی تنگناهای مالی ناشی از بحران اقتصادی، این طرح ها اجرا می شود.

امجدی، ادامه داد: مسیرگشایی خیابان شهید میلانی به طول ۲۷۰ متر و عرض ۱۸ متر و با سرمایه گذاری بیش از ۲۵ میلیارد تومان اجرا شده است و در اجرای آن اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری کردند.

وی کاهش هزینه های جاری و پرداخت بیش از ۶۵ میلیارد تومان از بدهی های منطقه چهار تبریز را از دیگر فعالیت های این شهرداری اعلام کرد.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =