۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۳
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84306844
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام‌های پاکستان با مردم هند ابراز همبستگی کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر و وزیر امور خارجه پاکستان در پیام‌هایی با تاکید بر مبارزه جهانی برای غلبه بر چالش کووید-۱۹، با مردم هند در برابر شیوع نگران کننده ویروس کرونا در این کشور ابراز همبستگی کردند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عمران‌خان» و «شاه محمود قریشی» روز شنبه با مردم هند در خصوص شیوع گسترده  ویروس کرونا دراین کشور ابراز همبستگی کردند.

وزیر امور خارجه پاکستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ابراز تاثر نسبت به یک وضعیت انسانی فراتر از اهداف و منافع سیاسی است و پاکستان به عنوان عضو اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ جنوب آسیا (SAARC) که هند نیز عضو آن است، آماده همکاری با سایر اعضا برای مقابله با کرونا است.

عمران‌خان نیز گفت: باید در کنار هم با این چالش جهانی مبارزه کنیم.

مقام‌های پاکستانی با خانواده‌های قربانیان ناشی از ویروس کرونا در هند ابراز همدردی و از مبارزه این کشور علیه کرونا حمایت کردند.

هند اکنون یکی از کشورهای با شیوع بالای کرونا در جهان و بعد از برزیل دومین کشور از نظر تعداد مرگ و میر است. به طوری که در روزهای گذشته تعداد موارد مرگ روزانه کرونا در این کشور به بالای دوهزار و ۶۰۰ نفر در روز رسیده است. جمعه گذشته نیز آمار روزانه مبتلایان به کووید-۱۹ در هند از ۳۰۰ هزار نفر عبور کرد.

تاکنون ۱۶ میلیون و ۶۰۰ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۳۴۵ هزار نفر جان باخته اند. گزارش های منتشر شده از هند حاکی از این است که بیمارستانهای این کشور با کمبود جا و امکانات درمانی از جمله اکسیژن مواجه هستند و بسیاری از مردم این کشور از ترس ابتلا به کرونا برای تحویل اجساد درگذشتگان خود مراجعه نمی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha