آرفی: پرسپولیس بهترین تیم غرب آسیا است

تهران- ایرنا- مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خوشبختانه «یحیی گل‌محمدی» تیم کاملی را جمع کرده و در حال حاضر پرسپولیس بهترین تیم غرب آسیا است.

«اشپیتیم آرفی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص شرایط خط حمله پرسپولیس در چهار بازی اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: وضعیت خط حمله پرسپولیس عالی است. پرسپولیس صرف نظر از شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر و مهدی ترابی، مهدی عبدی و مهدی مهدیخانی را هم دارد. فراموش نکنیم که سال گذشته همین عبدی جوان چقدر برای پرسپولیس گل‌های حساسی زد.

وی ادامه داد: البته از روی بازی با گوا نمی‌شود خیلی در مورد مسائل فنی صحبت کرد. واقعا گوا تیم ضعیفی بود و اصلاً در کلاس لیگ قهرمانان آسیا نبود. من نمی‌دانم فوتبال هند به این اندازه ضعیف است یا گوا تیم ضعیفی بود. واقعاً یک تیم لیگ یک ایران هم می‌توانست این تیم ضعیف را شکست بدهد. هرچند چیزی از قدرت پرسپولیس کم نمی‌شود و همه می‌دانیم که پرسپولیس بهترین تیم غرب آسیا است.

مهاجم اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا به نظرش مغانلو و آل کثیر زوج خوبی در خط حمله پرسپولیس هستند یا خیر، گفت: وقتی این دو بازیکن کنار هم گل می‌زنند یعنی زوج خوبی هستند اما خودم ترجیح می‌دهم که در خط حمله یک بازیکن بلند قد و یک بازیکن سرعتی باشند مثل خط حمله استقلال.

آرفی افزود: شهریار مهاجم خوبی است و به اصطلاح خیلی خوب بدن می‌گذارد و از فضا استفاده می‌کند اما از پای راستش نمی‌تواند استفاده کند. او هرچه می چرخد تلاش می کند تا با پای چپش شوت کند، به خاطر همین باید یک بازیکن مخالف او کنارش باشد تا بتواند این ضعف را پوشش بدهد.

وی درباره عملکرد امید عالیشاه در خط حمله پرسپولیس تاکید کرد: عالیشاه مهاجم تخصصی نیست اما فوق العاده است. در هر قسمتی از زمین که باشد بهترین عملکرد را دارد و در خط حمله عالی است ولی فقط چون یک مهاجم تخصصی نیست نمی‌تواند در گل زدن موفق باشد اما در کل بازیکن بسیار باکیفیتی است.

مهاجم اسبق پرسپولیس در پایان در خصوص تاثیر ترابی روی خط آتش پرسپولیس گفت: او بازیکن فوق العاده‌ای است و فقط باید بیشتر گل بزند. او در مسئله موقعیت سازی بسیار عالی است در طول بازی موقعیت‌های فراوانی را ایجاد می کند. خوشبختانه «یحیی گل‌محمدی» تیم کاملی را جمع کرده و در حال حاضر پرسپولیس بهترین تیم غرب آسیا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha