دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه راه‌اندازی شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیر نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری با اعتباری نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال در مجتمع آموزشی، درمانی امام رضا (ع) کرمانشاه نصب و راه‌اندازی شد.

دکتر تورج شیرزادی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با بهره برداری از این دستگاه، ظرفیت تولید اکسیژن در این بیمارستان به میزان قابل اطمینانی خواهد رسید.
وی اظهار داشت: با درایت، برنامه ریزی و پیگیری های حوزه های ذیربط دانشگاه، از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون، ۱۹ دستگاه اکسیژن ساز مرکزی، یک دستگاه مخزن اکسیژن مایع کرایوژنیک ۲۰ هزار لیتری، بیش از هزار سیلندر اکسیژن ۴۰ و ۵۰ لیتری و به همین تعداد فلومتر، مانومتر و سایر ملحقات این عنصر برای مراکز درمانی تابعه دانشگاه خریداری و نصب شده است.
مدیر نظارت و ارزیابی و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: به لطف خداوند کمترین چالش تامین اکسیژن را حتی در اوج این همه گیری در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داشتیم در حالیکه بسیاری از دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های کشور در این خصوص با بحران مواجه شدند.
وی اضافه کرد: همچنین با تدابیر اندیشیده شده، در روزهای آتی یک دستگاه مخزن اکسیژن کرایوژنیک مایع ۲۵ هزار لیتری برای مجتمع آموزشی درمانی امام رضا (ع) تامین خواهد شد تا ضمن ارتقای ظرفیت تولید اکسیژن، خلوص این عنصر حیاتی را هم به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.
شیرزادی یادآور شد: این عملکرد کم نظیر که مایه مباهات و افتخار دانشگاه است، با خرد و همت جمعی ریاست و مدیران دانشگاه، معاونین غذا و دارو، توسعه، درمان و مدیریت‌های تجهیزات پزشکی، بودجه و درمان دانشگاه محقق شده است.
به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.
در حال حاضر ۸۱۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در ۲۵ بیمارستان استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۴۱ نفر کاهش یافته است.

اکنون در سنقر و کلیایی ۷۰ نفر، در اسلام آبادغرب ۶۵،  پاوه ۴۱،  کنگاور ۳۸،  هرسین ۳۳،  سرپل ذهاب ۳۰،  صحنه ۲۹،  جوانرود ۲۰،  گیلانغرب ۱۸ و در قصرشیرین چهار نفر بستری هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان بر اثر ابتلای قطعی به این ویروس از ابتدای اپیدمی تاکنون به یک هزار و ۶۲۹ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =