رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی ادارات کرمانشاه مطلوب نیست

کرمانشاه - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید به نظارت جدی‌تر بر وضعیت ادارات و دستگاه‌ها در استان، گفت: اخبار و اطلاعاتی که از برخی ادارات دریافت می‌شود وضعیت مطلوبی را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نشان نمی‌دهد در حالیکه مدیران باید پیشگام در رعایت موارد بهداشتی باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حسین «خوش اقبال» روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری با تاکید بر مراقبت و جدیت بیشتر مدیران ادارات در رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: اگر روند موجود ادامه پیدا کند باید منتظر پدیداری مشکلات اجتماعی باشیم.

او اضافه کرد: هر مدیری مسوول رعایت پروتکل‌ها در مجموعه زیر نظر خود به حساب می‌آید و باید ضمن نظارت جدی تری بر وضعیت واحدهای تابعه در شهرستان‌ها، پاسخگوی شرح وظایف خود باشد.

خوش اقبال با بیان اینکه امید مردم در شرایط سخت اقتصادی به مسوولان است، یادآور شد: انتظار می رود مدیران ورود جدی به مباحث کرونا در ۲ هفته پیش رو داشته باشند چرا که هفته‌های سختی در پیش داریم.

وی با اشاره به وضعیت استان در پیک کنونی بیماری کرونا افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند شک نکنید مشکلات اجتماعی، سیاسی و امنیتی را نیز پیش رو خواهیم داشت.

معاون استاندار کرمانشاه ضمن تاکید بر همراهی هر چه بیشتر نهادها و دستگاه‌ها با دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد: هیچ اهمیتی بالاتر از سلامت جامعه نیست و غیبت مدیران در جلسات ستاد کرونا پذیرفتنی نیست و این موضوع حتما پیگیری خواهد شد.

۸۱۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های کرمانشاه بستری هستند

براساس اعلام رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اکنون ۸۱۶ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در ۲۵ بیمارستان استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۴۱ نفر کاهش یافته است.

«مهدی محمدی»   افزود: در شبانه‌روز گذشته ۷۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۴۳ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز قبل ۱۱ نفر افزایش داشته است.

وی همچنین اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۹ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شدند و ۱۷۲ بیمار نیز بعد از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

محمدی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست دادند، گفت: مجموع جان باختگان بر اثر ابتلای قطعی به این ویروس از ابتدای اپیدمی تاکنون به یک هزار و ۶۲۹ نفر رسیده است.

از مجموع ۱۴شهرستان استان کرمانشاه اکنون ۹ شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز و مابقی نارنجی و زرد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha