۴۰ هزار شهروند بالای ۶۵ سال قزوین واکسینه می‌شوند

قزوین -ایرنا- رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: پس از تحویل واکسن آسترازنکا در هفته جاری، واکسیناسیون بخشی از جمعیت شهرستان قزوین شامل ۴۰ هزار شهروند بالای ۶۵ سال انجام می‌شود.

علیرضا مهرعلیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان قزوین در یک ماه گذشته بحرانی ترین روزها را پشت سر گذاشته و زنجیره انتقال بیماری کویید ۱۹، فراگیر شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه عادی انگاری های شهروندان، باعث شد تا روزانه بالای هفت هزار بیمار سرپایی به مراکز بهداشت و درمانگاه های سراسر کشور روانه بشوند و نگرانی هایی در خصوص کمبود کیت تشخیص کرونا پیش آید.

مهرعلیان ادامه داد: امیدواریم با تسریع روند واکسیناسیون در استان از نظر زنجیره ابتلا به این بیماری به یک حالت سکون برسیم هرچند که واکسن به تنهایی نمی‌تواند زنجیره بیماری را قطع کند.

مهرعلیان اظهار داشت: تزریق واکسن به معنای کنار گذاشتن دستورالعمل ها نیست، اما کمی از استرس های مردم را کم می کند.

وی ادامه داد: در فاز اول تزریق واکسن، ۴۰ هزار شهروند بالای ۶۵ سال، در نوبت تزریق از طریق فراخوان مرکز بهداشت شهرستان قزوین قرار خواهند گرفت که البته برای دریافت واکسن باید اطلاعات بهداشتی افراد در سامانه یکپارچه سیب ثبت شده باشد.

مهرعلیان بیان کرد: تاکنون کادر بهداشت و درمان، سالمندان، جانبازان، پاکبانان، بیماران خاص و سرطانی توسط مرکز بهداشت شهرستان قزوین در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند و فازهای بعدی تزریق مطابق با سند ملی واکسیناسیون انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز ۱۱۶ هزار و ۹۱۸ آزمایش مولکولی کویید ۱۹ بر اساس پی سی آر صورت گرفته است، تصریح کرد: در ۴۸ ساعت گذشته یک هزار و ۱۴۷ آزمایش کرونا در استان صورت گرفته که از این تعداد نتیجه ۳۶۸ نمونه مثبت اعلام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =