نیری‌ها بیش از ۸۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: بیش از ۸۵ درصد مردم ، اصناف فعال ، کارگران و کارمندان ادارات شهرستان نیر پروتکل‌های بهداشتی در قالب طرح محدودیت‌های کرونایی را رعایت می‌کنند و امیدواریم این میزان برای قطع زنجیره انتقال ویروس به ۱۰۰ درصد برسد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه قرارگاه مقابله با بیماری کرونا و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیر افزود: نیر جزو شهرستان‌های پیشرو در مقابله با بیماری کووید ۱۹ است.

او به قرنطینه ۱۶۵ مبتلا به کرونا در شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: سه بیمار نیز در بیمارستان بستری هستند و در روز گذشته نیز تست هفت بیمار جدید مثبت بوده است.

استاندار اردبیل افزود: اگر وضع شهرستان به همین منوال پیش برود و پروتکل‌های بهداشتی بخوبی اجرایی شود شاهد زرد شدن شهرستان نیر در هفته‌های آتی خواهیم بود.

وی از مردم خواست پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند تا شاهد کاهش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این استان شویم.

وی اضافه کرد: تلاش دست‌اندرکاران ستاد استانی کرونا در یک ‌سال گذشته در پیشگیری، کنترل و مقابله با بیماری کووید ۱۹ بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و در این زمینه باید از همراهی و همکاری خوب مردم در رعایت پروتکل‌ها و تحمل سختی‌های ناشی از همه‌گیری ویروس از جمله تعطیلی واحدهای تولیدی، تجاری و کسب‌ و کار و همچنین محدودیت‌های تردد و سفر به صورت ویژه قدردانی کنیم.

استاندار اردبیل اظهارکرد: کرونا از بین نرفته و ضعیف هم نشده بلکه جهش یافته است و تثبیت شرایط فعلی و ادامه روند بهبود برای عادی شدن شرایط بستگی به همکاری  و همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

او با بیان اینکه نباید شرایط را عادی فرض کنیم، تصریح کرد: عادی‌انگاری در شرایط فعلی بسیار خطرناک است چراکه هرگونه کم‌توجهی در زمینه اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به طور طبیعی مشکلات بیشتری را در حوزه حفظ سلامت عمومی و همچنین کادر درمان استان ایجاد می‌کند.

شهرستان نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =