کارگران در خط مقدم تحقق شعار سال قرار دارند

یزد- ایرنا- مسوول سازمان بسیج کارگران استان یزد گفت: این قشر با همکاری کارفرمایان در خط مقدم تحقق شعار انتخابی سال ۱۴۰۰ و نیز پیگیری منویات مقام معظم رهبری در عرصه رونق تولید و نیز اشتغال پایدار حضور فعال دارند.

سرهنگ مهدی ابویی روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نامگذاری‌ سال ها از سوی مقام معظم رهبری  بسیار حکیمانه و بر اساس مصالح کشور و نظام و برای حنثی کردن جنگ اقتصادی دشمنان علیه نظام ترسیم می‌شود و کارگران باید برای اجرای آن همت لازم داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این خصوص تاکنون جلساتی با کارگران بسیجی استان با همکاری برخی نهادها وتشکل‌ها برگزار شده است ادامه داد: اگر تولید و  اشتغال با مانع‌زدایی و حل مشکلات واحدهای کارگری رفع شود جنگ تمام عیار اقتصادی دشمنان علیه نظام به کلی خنثی می‌شود.

این فعال جامعه کارگری یزد اظهار کرد: نقشه راه تمامی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی باید در سال‌جاری  بر مدار توصیه‌های مقام معظم رهبری و برای کمک به تولید بیشتر و حل مشکل بیکاری و خدمت به جامعه باشد و در این ارتباط بسیج همواره پیشگام است.

ابویی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی برای کار و فعالیت های تولیدی و اقتصادی در کشور باید از سوی  رسانه‌های گروهی و فعالیت در فضای مجازی صورت گیرد و هرچند در این زمینه از سوی بسیج کارگران اقداماتی صورت گرفته است  ولی به خاطر اهمیت موضوع کافی نیست .

 رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری فرمودند و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

همچنین از حدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

بسیج کارگران استان یزد حدود ۱۵ هزار عضو دارد.

     

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha