۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84306547
۰ نفر

برچسب‌ها

اعلام وضعیت اضطراری کرونا در چند استان ژاپن

تهران- ایرنا- "سوگا یوشیهیده" نخست وزیر ژاپن به منظور مهار همه گیری ویروس کرونا سومین وضعیت اضطراری را در بخش هایی از این کشور اعلام کرد. این وضعیت از فردا یکشنبه در توکیو و استان های اوساکا، کیوتو و هیوگو در غرب ژاپن اجرا می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از تلویزیون ژاپن، وضعیت اضطراری تنها برای دو هفته تا یازدهم مه / ۲۱ اردیبهشت/ برقرار خواهد بود و تعطیلات سالانه در ژاپن که یک هفته ادامه دارند را شامل می شود.

طی این مدت از قهوه خانه ها و رستوران ها و نیز فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید خواسته خواهد شد تا فعالیت های خود را تعطیل کنند.

تعداد مبتلایان در مناطق یاد شده رو به افزایش است و مقام های مربوطه مراقب شیوع گونه های مسری تر این ویروس هستند.

سوگا گفت: «تصمیم گرفتم پیش از آغاز تعطیلات یک هفته ای، بار دیگر وضعیت اضطراری اعلام کنم. ما باید با تمرکز بر اقدامات شدید در یک دوره زمانی کوتاه، شیوع این ویروس را مهار کنیم.»

دولت ژاپن همچنین تصمیم گرفته است تا در استان اهیمه بدون اعلام وضعیت اضطراری اقدامات سختگیرانه تری را اتخاذ کند.

اقدامات پیشگیرانه جاری که ابتدا قرار بود تا پنجم ما مه / ۱۵ اردیبهشت/ در استان های میاگی و اوکیناوا برقرار باشند، تا یازدهم مه تمدید شده اند.

از سوی دیگر به دلیل همین وضعیت اضطراری، ۷ رویداد آزمایشی برای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو بدون حضور تماشاچیان در پایتخت برگزار خواهد شد.

رویداد آزمایشی والیبال که برای روزهای اول و دوم مه / ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت/ برنامه ریزی شده در ورزشگاه آریاکه بدون تماشاچی برگزار خواهد شد.

کمیته برگزاری بازی های المپیک همچنین گفت یک رویداد آزمایشی برای مسابقات دو و میدانی برای روز ۹ مه / ۱۹ اردیبهشت/ در استادیوم ملی بدون حضور تماشاچی برگزار خواهد شد.

مسئولان پیشتر تصمیم گرفته بودند تا از روز اول تا پایان روز ششم مه در مرکز ورزش های آبی توکیو یک رویداد آزمایشی شیرجه را بدون تماشاچی انجام دهند.

این رویداد، رقابت نهایی انتخابی المپیک خواهد بود اما استرالیا انصراف داده است. نهاد شیرجه این کشور گفت: «ایمن نخواهد بود که ورزشکاران و مسئولانمان را اعزام کنیم.»

مسئولان امیدوار بودند پیش از بازی های المپیک که کمتر از سه ماه دیگر آغاز خواهند شد، از این رویدادها جهت بهبود اقدام های ضد ویروس کرونا و راهنمایی تماشاچیان استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha