اصفهان آماده برگزاری انتخابات سالم و باشکوه است

اصفهان- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: این استان آماده برگزاری انتخابات سالم و باشکوه است و تدابیر لازم در جلسات مربوط برای مشارکت حداکثری مردم اندیشیده شده است.

علی اصغر رفیعی نژاد روز در شنبه در حاشیه جلسه هفتگی ستاد انتخابات استان در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون جلسات متعددی برای فراهم کردن زیرساختهای لازم برای برگزاری هرچه با شکوهتر این رویداد سیاسی در این استان انجام شده است.

به گفته وی در جلسه امروز هم مباحث متنوع در خصوص برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شده است.

وی اظهارداشت : نتیجه تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهرها تا هفتم اردیبهشت جاری به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت : سپس فرمانداری‌ها نتیجه احراز صلاحیت‌ها را به داوطلبانی که تایید صلاحیت نشدند اعلام خواهد کرد.

رفیعی نژاد با بیان اینکه در جلسه امروز ستاد انتخابات مشکلات و مسائل شهرستان سمیرم مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته نیازمندی‌ها و مسائل این شهرستان حل و فصل خواهد شد.

وی ادامه داد: از آن جایی که در شهر سمیرم تیره‌های عشایری زندگی می‌کنند و به صورت پراکنده در منطقه جغرافیایی هستند برای انتخابات روستا و تیره‌های عشایری نیاز به امکانات خودرویی و تدارکاتی وجود دارد که هماهنگی‌های لازم در این راستا صورت گرفت.

رفیعی نژاد اضافه کرد: برخی از مناطق سمیرم به دلیل سخت گذر بودن پوشش مخابراتی کمتر دارند که باید به صورت آفلاین انتخابات را برگزار کنند.

وی گفت: دستورالعملی برای دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌های تبلیغاتی مبنی بر اینکه از تمامی ظرفیت برای تبلیغ انتخابات ۱۴۰۰ استفاده کنند مصوب و ابلاغ می‌شود تا شاهد انتخابات پرشور باشیم.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۴ شهرستان دارد که ۸۸ درصد از جمعیت آن در ۱۱۱ شهر زندگی می کنند. ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر انتخابات ۱۴۰۰ از بیستم اسفند جاری بطور رسمی آغاز شد.

نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا هم در ماه فروردین انجام شد. این داوطلبان از ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ به مدت یک هفته یعنی تا ۲۶ خرداد برای انجام تبلیغات فرصت دارند و از صبح ۲۷ خرداد تبلیغات انتخاباتی آنها ممنوع است.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =