مشارکت بالای انتخاباتی اقتدار بین‌المللی کشور را افزایش می‌دهد

نوشهر- ایرنا - استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس گفت : مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی را در برابر کشورهای سطله‌گر افزایش می‌دهد.

کمال پولادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در شرایط کنونی که کشورهای زیاده‌خواه غربی به انحای مختلف از جمله با اعمال تحریم های ظالمانه درصدد فشار به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند ، کاهش میزان شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری به معنای تسلیم شدن در برابر خواسته های کشورهای سلطه گر است.

وی گفت : این در حالی است که ملت بزرگ ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته با وجود همه سختی ها و مشکلات داخلی و اعمال فشارهای خارجی ، همواره پشتیبان قوی و محکم برای نظام جمهوری اسلامی بود و مردم در عرصه های مختلف خصوصا انتخابات حضوری فعال داشتند.

این استادیار دانشگاه همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی امروز جامعه گفت : بخش عمده ای از این مشکلات ریشه در تحریم های ظالمانه علیه نظام اسلامی دارد و  ملت ایران با یک جنگ اقتصادی مواجه شده و نباید این مشکلات را به ناکارآمدی و ناکامی این دولت در تحقق شعارها و وعده ها ربط داد.

پولادی سیاست گذاری های دولت در بعد دیپلماسی خارجی  را بسیار  مطلوب توصیف کرد و گفت : برجام اتفاق خوبی بود ضمن آنکه از یک برخورد بزرگ نظامی جلوگیری کرد ، در صورتی اگر کشورهای عضو بویژه  ایالات متحده آمریکا رفتارهای فریبکارانه علیه نظام جمهوری اسلامی اعمال نمی کرد می توانستیم از امتیازهای آن در حوزه اقتصادی بهره ببریم که متاسفانه نه تنها از امتیازات آن بهره نبردیم بلکه شاهد تشدید تحریم های ناعادلانه هم شدیم .

وی افزود : امروز مواضع  و  خط مشی نظام جمهوری اسلامی در دفاع از استقلال و  مجادله با غرب بحق بوده است چرا که آن ها از لحاظ فرهنگی ، سیاسی و نوع نگاهشان به ملت ایران سلطه طلبانه است.

استادیار علوم سیاسی دانشگاه چالوس گفت : بنا بر این باید پذیرفت که فرهنگ دولت های غربی جزء جنگ ستیزی ، زیاده خواهی ، اعمال قدرت روی کشورهای مظلوم است به همین خاطر از دیرباز بویژ یکی دو سال اخیر سعی کرده اند با تشدید تحریم ها و نیز سیاه نمایی کارنامه نظام اسلامی و  دستاوردهای نظام و دولت را ناکار آمد جلوه دهند و مردم را نسبت به تعیین سرنوشتشان در این دوره از انتخابات بی اثر و خنثی جلوه دهند. 

وی افزود : به منظور خنثی کردن فشارهای کشورهای غربی حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای و انتخاب رئیس جمهوری مقتدر و با برنامه می تواند ایران اسلامی را از این بحران تحمیلی خارج کند.

پولادی گفت : نگاهی گذرا به حضور و دخالت کشورهای غربی در منطقه خاورمیانه نشان می دهد که آنان نه تنها مشکلی از مردم این منطقه بر طرف نکردند بلکه در طول این سالها مردم این کشورها با مشکلات عدیده ای رو به رو هستند.

بهبود شرایط اقتصادی با صندوق رای 

وی برگزار انتخابات آینده ریاست جمهوری را در شرایط کنونی برای ایران مهم دانست و گفت: اگر چه مردم ما در طول سال های اخیر با مشکلات عدیده اقتصادی رو به رو هستند ولی می توان اقتصاد کشور را با انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری دارای برنامه به حداقل رساند.

او افزود : مردم باید نامزدی را برای انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزینند که دارای برنامه قابل اجرا باشند چرا که برخی از برنامه ها و محورهای تبلیغاتی نامزدها به هیچ عنوان قابلیت اجرایی ندارد و تنها برای کسب ارای مردم بیان می شود.

این استادیار دانشگاه ، از رسانه ها ، دانشجویان ، استادان دانشگاه و احزاب به عنوان روشننکران جامعه و عناصر تاثیر گذار در  گرم کردن تنور انتخابات نام برد و ادامه داد : در این برهه از زمان که به خاطر شیوع ویروس کرونا بستر برای ظاهر شدن نامزدها جهت تبلیغات انتخاباتی مهیا نیست ، این افراد باید برنامه های نامزدها را در فضاهای مجازی بویژه شبکه های اجتماعی پیام رسان مورد نقد و بررسی قرار دهند تا مردم با دیدگاه روشن بتوانند بهترین و اصلح ترین نامزدها را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.

وی افزود : از  آنجایی که امروز یکی از مشکلات اساسی و بنیادین مردم تامین مایحتاج روز مره زندگی است به طوری که این وضعیت آشفته خیلی روی انگیزه مردم تاثیر گذاشته لذا زمانی که مردم بدانند نامزد ریاست جمهوری برای تغییر در وضعیت معیشتی مردم به دنبال راهکارهای لازم هستند و برنامه هایی دارند که قابل اجرا است و از هر گونه شعارهای تبلیغاتی برای اخذ رای پرهیز دارند ، در این صورت وارد عرصه رای دادن می شوند.

پولادی به حضور نامزدها با دیدگاه های مختلف در این انتخابات اشاره کرد و گفت : حضور نامزدها  از جناح های مختلف در این دوره از انتخابات می تواند به گرم شدن تنور انتخابات در شرایط کنونی کمک کند ضمن اینکه افکار عمومی در این شرایط به دنبال این است که نامزدهای مختلف را با سلایق مختلف در صحنه ببیند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ،ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha