۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84306355
۳ نفر

برچسب‌ها

تجهیزات اینترنت پرسرعت روستای نوین اورامان نصب شد

سنندج- ایرنا- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: تجهیزات اینترنت پرسرعت ۴G سایت روستای نوین در منطقه هورامان نصب شد.

فردین سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تجهیزات سایت اینترنت روستای نوین با موفقیت نصب و راه اندازی شد.

وی افزود: احداث و راه اندازی این سایت با همکاری و مشارکت شرکت مخابرات استان کردستان، شرکت های ایرانسل و های وب و با توجه ویژه دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان یادآور شد:‌ وزارت ارتباطات در نظر دارد همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند تا نیاز مردم روستاها به اینترنت پرسرعت مرتفع شود.

وی اضافه کرد: عملیات نصب و راه اندازی این سایت امروز نهایی شد و ظرف چند روز آینده اینترنت پرسرعت این سایت فعال خواهد شد

بخشدار هورامان نیز ظهار داشت: روستای گردشگری "نوین" در منطقه اورامان در مجاورت سد زیبای داریان واقع شده و از پتانسیل بسیار بالایی در زمینه توریسم برخوردار است و فعال کردن اینترنت در این منطقه امری ضروری بود.

فرید ربانی افزود: در سال گذشته با توجه به تعطیلی دانشگاه ها و مدارس، دانش آموزان مقطع دبیرستان و دانشجویان روستای نوین با مشکل نبود اینترنت روبرو بودند و هر روز برای حضور در کلاس های مجازی مجبور بودند فاصله یک کیلومتری روستا تا سه راهی روستای ژیوار برای دسترسی به اینترنت را طی کنند.

ربانی گفت: عدم دسترسی به اینترنت در این منطقه باعث نگرانی دانش آموزان و دانشجویان و خانواده های آنها شده بود و در فضای مجازی با پخش تصاویری از ساخت یک آلونگ در خارج از روستا که دانش آموزان و دانشجویان در آن مشغول تحصیل از طریق فضای مجازی بودند اعتراض خود را نشان دادند.

وی ضمن قدردانی از توجه ویژه  دکتر آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری ها و تلاش های مهندس سعیدی و شرکت‌های های‌وب، ایرانسل و مخابرات  استان کردستان در احداث و راه اندازی این سایت تقدیر و تشکر کرد.

روستای "نوین" با ۲۳۱ خانوار و جمعیت ۷۰۰ نفری در بخش هورامان از توابع شهرستان سروآباد واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =