۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۹
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 84306253
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۵ هزار نفر در استان اردبیل علیه کرونا واکسینه شدند

اردبیل- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر از گروه‌های پرخطر در این استان با استفاده از واکسن‌های تایید شده، در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز جمعه در بازدید از مرکز بهداشت شهید باکری شهر اردبیل گفت: واکسیناسیون گروه های پرخطر در استان از روز ۲۱ بهمن ماه آغاز شده و بر اساس اولویت‌بندی تعریف شده از سوی وزارت بهداشت، افراد متعلق به گروه‌های پرخطر علیه بیماری کووید.۱۹ واکسینه می‌شوند.

وی افزود: تاکنون‌ ۲۱۰ نفر از افراد مسن حاضر در سرای سالمندان، ۴۲۰ نفر از افراد مسن تحت پوشش بنیاد شهید، ۳۶۵ نفر از کارکنان فوریت‌های پزشکی، یک هزار و ۵۶ نفر از بیماران خاص و سرطانی، پنج هزار و ۹۴۵ نفر از کارکنان درمان، سه هزار و ۵۹۵ نفر از کارکنان بهداشتی، ۶۰۴ نفر از پاکبانان شهرداری و سه هزار و ۱۰۰ نفر از گروه‌های مختلف نظام پزشکی شاغل در بخش خصوصی استان استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: به محض دریافت بخش‌های بعدی واکسن، واکسیناسیون جامعه هدف تعریف شده بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان اردبیل همچنان ادامه دارد به طوری که در شبانه روز گذشته با بسترس شدن ۱۱۶ فرد جدید مبتلا به کرونا، مجموع بیماران مبتلا به کووید.۱۹ بستری در مراکز درمانی استان اردبیل به ۶۱۶ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز جمعه  در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: با جان‌باختن هشت  نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های کووید.۱۹ در این استان نیز به یکهزار و ۵۶۵ نفر رسید.

در ادامه آمار فزاینده شیوع کرونا در استان اردبیل، هم‌اکنون ۶ شهرستان نیر، کوثر، اصلاندوز، بیله سوار، سرعین و نمین در وضعیت نارنجی شیوع کرونا و ۶ شهرستان اردبیل، گرمی، انگوت، پارس‌آباد، مشکین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز و بسیار خطرناک قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۲۱ نفر در روز ۲۷ فروردین ماه امسال و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۶۱۶ نفر در روز سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha