۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84306229
۰ نفر

برچسب‌ها

سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی در اشتهارد آغاز شد

کرج - ایرنا - رییس جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد از آغاز عملیات سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی زیر کشت گندم و جو علیه آفات در این شهرستان خبرداد.

هوشنگ میرزایی نشترودی شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: استفاده از پهپاد مناسب ترین روش برای مقابله با سن غلات بوده که در این زمینه سمپاشی پهپادی به عنوان یک فناوری نوین در برنامه کاری بخش کشاورزی شهرستان اشتهارد قرار گرفته است.

وی بیان داشت: در نخستین گام ۱۰ هکتاراز اراضی زیر کشت گندم و جو  روستای فتح آباد بخش مرکزی  شهرستان اشتهارد علیه آفات سن غلات با استفاده از پهپاد سمپاشی شد.

میرزایی نشترودی گفت: نتایج ارزیابی آزمایشگاهی کلینیک گیاه پزشکی اشتهارد  از سمپاشی با پهپاد حاکی کیفیت بالای کار و اثر بخشی مناسب آن است.

وی با اشاره به اینکه با مبارزه به موقع با علف‌های هرز، تغذیه مناسب و مبارزه با آفات و انواع بیماری‌های گیاهی می‌توان تولید را افزایش و از تلفات محصولات زراعی جلوگیری کرد؛ افزود: پایش مستمر مزارع و ارایه توصیه های فنی توسط کارشناسان انجام شده است و امیدواریم با همکاری کشاورزان، امسال نیز محصول با کیفیت تحویل مراکز خرید شود.

وی به مزایای اسفاده از پهپاد برای حفظ عملکرد و ارتقای کیفیت محصولات، جلوگیری از آسیب مزارع، کاهش مصرف نهاده های تولید و حفظ سلامت کشاورزان در مقایسه با روش های معمول اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به استقبال خوب کشاورزان و پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در جهت افزایش استفاده از پهپاد، چشم انداز خوبی در انتظار بخش کشاورزی شهرستان باشد.

شهرستان اشتهارد افزون  بر هفت هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha