۶۲ میلیاردتومان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان سی‌سخت پرداخت شد

یاسوج -ایرنا-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۲ میلیاردتومان کمک بلاعوض متناسب باپیشرفت فیزیکی کار به زلزله‌زدگان سی‌سخت پرداخت شده است.

حسین جنتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تصمیم بنیاد مسکن به واحد های خسارت دیده از زلزله در شهرها ۱۳۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره همراه با ۵۵ میلیون تومان بلاعوض و در روستاها نیز ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره و ۵۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی افزود: چهار هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت آسیب دیدند که یک هزار و ۷۰۰ واحد آن احداثی و مابقی تعمیراتی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  آواربرداری شهر کامل انجام شده است و در عین حال بنیاد کار عملیات اجرایی واحدهای احداثی را آغاز کرده است.

جنتی عنوان کرد:هم‌اکنون عملیات اجرایی بیش از  ۳۰۰ واحد در شهر آغاز و در روستاها نیز کار شروع شده است.


وی با اشاره به اینکه ۵۰ روستا با ۶۸۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت دچار خسارت شدند، ابراز داشت:در مجموع واحدهای مسکونی تعمیراتی بالای ۸۵ درصد پیشرفت کاری دارند و احداثی‌ها نیز در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از افرادی که واحدهای آن‌ها در زلزله آسیب دیده بود به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که بانک‌ها در حال عقدقرارداد با مالکان هستند.


جنتی افزود : پیش بینی می شود واحدهای تعمیراتی حداکثر تا پایان اردیبهشت امسال و همچنین واحدهای احداثی تا پایان تیرماه سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

 زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور این زمین لرزه در عمق  هشت کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha